Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Aktualności ZOPK

 

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane lokalnymi, przyrodniczymi i historycznym ciekawostkami regionu do bliższego poznania niepozornego, ale niezwykle ciekawego miejsca na mapie Opolszczyzny - miejscowości Ligota Dolna.
Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Spotykamy się w Ligocie Dolnej - każdy z uczestników dojeżdża we własnym zakresie. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale ponieważ jednym z punktów jest zwiedzanie Muzeum Sztuki Sakralnej (z przewodnikiem) - dochodzi koszt biletu wstępu to tego muzeum w wysokości 10 zł/osoby. Osoby, które były już w tym obiekcie i chciałyby opuścić ten punk programu, prosimy o taką informację podczas zgłaszania chęci udziału.

Plakat do pobrania.

Zapraszamy wszystkich chętnych, zainteresowanych walorami przyrodniczymi Gór Opawskich, do wspólnej zabawy. Już w najbliższy piątek 29 lipca na leśnej polanie w Dolinie Bystrego Potoku (za parkingiem w Pokrzywnej, przy siedzibie ZOPK) odbędzie się impreza plenerowa pn. Poznajemy Park Krajobrazowy „Góry Opawskie”. Dla dzieci przygotowaliśmy gry, zabawy i quizy przyrodnicze z nagrodami. Ponadto odbędą się warsztaty w płukaniu cennych minerałów szlachetnych, a samodzielnie pozyskany urobek stanie się własnością każdego  z uczestników.

Czekamy na Was w godzinach od 10.00 do 14.00.

Udział w warsztatach jest bezpłatny; uczestnictwo nie wymaga wstępnej rezerwacji miejsc.

 

 

Serdecznie zapraszamy na warsztaty florystyczne, w trakcie których poznacie podstawy tworzenia bukietów metodą skrętoległą.
Każdy z uczestników samodzielnie wykona ziołowy bukiet typu biedermeier.
Prosimy o zabranie na zajęcia sekatorów i nożyczek.
Zajęcia przeznaczone są dla osób, które zaczynają przygodę z bukieciarstwem.

Plakat do pobrania.
Regulamin - do pobrania.
Zgody RODO - do pobrania.

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi (w wieku minimum 6 lat) na nasze kolejne sobotnie spotkanie wakacyjne, które odbędzie się 23 lipca 2022 r. Tym razem będzie geologicznie. Spotkanie nie jest przeznaczone dla osób mających wykształcenie geologiczne, gdyż wycieczka będzie miała charakter bardzo popularnonaukowy.W sposób przystępny, prostym językiem postaramy się przybliżyć zawiłości geologiczne Garbu Chełmskiego z jego najwyższym wzniesieniem Górą Świętej Anny. Opowiemy o różnego rodzaju skałach tu występujących oraz sposobach w jaki powstały, dowiemy się czym są skamieniałości, co stało się z dawnym wulkanem i że nie zawsze był tu suchy ląd... Spotkanie rozpocznie się o godz. 9:00 prelekcją, a zakończy ok. godz. 12:00 (+/- 30 min).

Przypominamy, że obowiązują zapisy. Prosimy je wysyłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imiona i nazwiska osób zapisywanych oraz swój nr telefonu. Można też zapisać się dzwoniąc pod numer 77 461 50 74.

Serdecznie zapraszamy.

Pobierz Plakat.
Regulamin do pobrania i zaznajomienia się przed Spotkaniem.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach plenerowych pn. „Płukanie złota i cennych minerałów”, które odbędą się w Parku Krajobrazowym „Góry Opawskie” w dniu 20.07.2022 r. na leśnej polanie w Dolinie Bystrego Potoku (za parkingiem w Pokrzywnej, przy siedzibie ZOPK). Czekamy na uczestników od godz. 10.00 do 14.00.

W trakcie warsztatów zapoznamy słuchaczy z historią górnictwa, związanego z wydobywaniem złota. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach i za pomocą profesjonalnego sprzętu, każdy z uczestników będzie miał możliwość samodzielnego wypłukania minerałów, a pozyskany urobek stanie się jego własnością. Na naszych gości czekają również inne atrakcje, które umilą spędzanie czasu wolnego na leśnej polanie, bądź będą urozmaiconym przystankiem na trasie wędrówek po Górach Opawskich.

Pamiętając przede wszystkim o najmłodszych, zaplanowaliśmy dla nich zabawy przyrodnicze i słodki poczęstunek. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Więcej informacji znajduje się na plakacie.

 

Do zobaczenia !

Strona 1 z 10

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by