Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

czwartek, 27 sierpień 2020 07:47

Warsztaty pszczelarskie "Opowieści o pszczołach"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

22 sierpnia spotkaliśmy się w siedzibie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego na warsztatach pszczelarskich pt.” Opowieści o pszczołach”. Podczas spotkania można było dowiedzieć się  jakie owady przyczyniają się do zapylania roślin, jak żyją pszczoły miodne i dzikie, co im zagraża i jak  możemy im pomóc.


Zaproszony na warsztaty lokalny pszczelarz - Pan Bernard Ogrodnik pokazał uczestnikom zajęć jak zbudowany jest ul i jak funkcjonuje w nim rodzina pszczela. Zdradził nam parę tajników sztuki pszczelarskiej i opowiedział jak trudna jest to praca. W trakcie spotkania można było sprawdzić się w umiejętności rozpoznawania smaków różnych miodów i spróbować miodowych smakołyków zrobionych na bazie miodu. Warsztaty miały także część plastyczną, podczas której uczestnicy wykonywali świece z węzy pszczelej i odlewane z wosku oraz pszczółki z filcu. Warsztaty zakończyliśmy smażonymi na ognisku kiełbaskami.
Serdecznie dziękujemy Panu Bernardowi Ogrodnikowi za poświęcony czas i przygotowanie pokazu warsztatu pszczelarza. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom warsztatów  za odwiedzenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego i zapraszamy na kolejne warsztaty.  

 

Czytany 173 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 sierpień 2020 08:34

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by