Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

poniedziałek, 18 listopad 2019 13:42

Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

14  listopada br. w siedzibie parku w Ładzy odbył się finał Mini Olimpiady Wiedzy Przyrodniczej „Przyjaciel Przyrody 2019”.  Była to już dziewiąta edycja tego konkursu. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Zwierzęta Stobrawskiego Parku Krajobrazowego". W ten dzień przyjechało do nas 30 uczniów reprezentujących 10 szkół wraz ze swoimi opiekunami. Byli to uczniowie klas III i IV z: Karłowic, Czarnowąs, Starych Siołkowic, Domaradza, Łubnianach, Starych Budkowicach, Kup, Bąkowicach, Bogacicy oraz Dobrzenia Wielkiego. Celem konkursu jest m.in. pogłębianie wiedzy na temat parków krajobrazowych oraz poszerzanie wiadomości z zakresu przyrody.

W tym roku uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi wyglądu, biologii, zachowań, pozostawianych śladów, czy wydawanych głosów m.in. takich gatunków jak: jeleń szlachetny, wilk, lis, bóbr, puszczyk, bielik, zaskroniec, okoń, pachnica dębowa, czy modraszek nausitous. Uczniowie byli jak zwykle doskonale przygotowani, a różnorodność pytań i ich form sprawiła, że rozwiązywanie testu było też dobrą zabawą. Po zakończonym teście i poczęstunku uczniowie udali się na prelekcje nt. Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, a potem na ścieżkę questingową, a komisja w tym czasie sprawdzała prace.
Po sprawdzeniu wszystkich testów i skrupulatnym podliczeniu punktów okazało się że tegorocznym zwycięzcą Mini Olimpiady Wiedzy Przyrodniczej 2019 został Łukasz Lisowski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 w Opolu (Czarnowąsach) (opiekun p. Maria Goczoł-Gontarek), który zdobył 76 punktów na 79 możliwych do zdobycia. I to on otrzymał zaszczytny tytuł "Przyjaciel Przyrody 2019" oraz okolicznościową statuetkę. II miejsce zajęła Małgorzata Lasota z tej samej szkoły, a miejsce III przypadło Lei Chodorowskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kup. Tegoroczną edycję uświetnił swoja obecnością Pan Armin Stefański  – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, który był sponsorem nagród za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom, a szczególnie nauczycielom, bez pracy których konkurs taki jak ten, który wymaga dodatkowego zaangażowania i przekazywania nadprogramowej wiedzy, nie mógł by się odbyć. Oczywiście już teraz zapraszamy na kolejną X, jubileuszową edycję Mini Olimpiady Wiedzy Przyrodniczej.

Czytany 349 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by