Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

czwartek, 24 październik 2019 13:17

X Terenowy Turniej Ekologiczny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 23 października 2019 r. odbyła się jubileuszowa X edycja Terenowego Turnieju Ekologicznego, tym razem pod hasłem „Wśród łąk i pól”. Tegoroczny turniej odbył się ponownie w Ładzy, jednak tym razem trasę wytyczyliśmy wśród malowniczych, otwartych terenów pomiędzy Ładzą, a Krzywą Górą. Uczestnicy wędrowali w jesiennej scenerii którą spowiła mgła, co nadało tegorocznej edycji wyjątkowego charakteru. Turniej został zorganizowany przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych.  W organizacji pomogło nam również Nadleśnictwo Kup.  Celem turnieju jest promowanie walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, poszerzenie praktycznej wiedzy z zakresu ochrony przyrody i środowiska, jak również rozbudzanie zamiłowania oraz szacunku do przyrody.


Do turnieju zgłosiło się 10 szkół podstawowych z miejscowości: Brzeg, Bąkowice, Bogacica, Czarnowąsy, Domaradz, Jełowa, Karłowice, Kup, Łubniany oraz Pokój. Każda szkoła była reprezentowana przez trzech uczniów - zwycięzców etapu szkolnego. Aby wybrać trzech reprezentantów, szkoły przeprowadziły eliminacje wewnątrzszkolne.
Start i meta turnieju miały miejsce w siedzibie parku w Ładzy.
Uczestnicy mieli do przejścia ok. 5 km trasę, na której rozmieszczono 6 punktów tematycznych, gdzie uczniowie mogli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przyrody, biologii oraz ekologii. Sprawdziliśmy wiedzę uczniów z rozpoznawania m.in. ssaków i ich tropów, drzew i krzewów, płazów i gadów, ptaków i budek lęgowych, a także głosów zwierząt. Na każdym z punktów uczestnicy rozwiązywali zadania grupowe oraz indywidualne. Młodzież biorąca udział w turnieju, miała wspaniałą sposobność wykorzystania wiedzy teoretycznej nabytej w szkole, podczas wykonywania zadań praktycznych w terenie. Na mecie na uczestników czekał ciepły posiłek.
Po podsumowaniu wyników nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród Jak co roku nagrody w turnieju ufundowali Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych.

KLASYFIKACJA:

I Miejsce
oraz tytuł "STOBRAWSKI EKOLOG 2019"
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup
w składzie: Szymon Knapik, Marcel Richter, Piotr Dudik.
Opiekun: Alicja Stefan


II Miejsce
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów II Brygady Pancernej w Bogacicy
w składzie: Gabriela Porzerzyńska, Justyna Polaszczyk, Marek Skoczylas.
Opiekun: Piotr Noculak


III Miejsce
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 Opole (Czarnowąsy)
w składzie: Zuzanna Kłysek, Weronika Zdzuj, Zuzanna Kujawa.
Opiekun: Maria Goczoł-Gontarek


Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tegorocznego turnieju, a zwłaszcza Panu Adamowi Janickiemu z Nadleśnictwa Kup. Dziękujemy również wszystkim osobom, które pomogły nam w przeprowadzeniu konkursu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę oraz zapraszamy na XI Terenowy Turniej Ekologiczny, który odbędzie się już za rok.Czytany 516 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 24 październik 2019 13:24

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by