Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

wtorek, 30 lipiec 2019 10:31

Wakacje w Stobrawskim Parku Krajobrazowym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu wczorajszym gościliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Starych Siołkowic, którzy wysłuchali prezentacji o walorach Parku, a następnie wykonywali budki lęgowe dla ptaków oraz karmniki. Nagrodą za włożone siły i zaangażowanie było wspólne ognisko. Spotkaniem tym zakończyliśmy wakacyjny cykl zajęć edukacyjnych. W tym roku realizowaliśmy je w Zagwiździu, Rybnej, Popielowie, Lubieni, Kaniowie, Karłowicach oraz w Ładzy, a wzięło w nich udział niemal 180 osób.

Uczestnicy zajęć w Zagwiździu i Popielowie wzięli udział w warsztatach entomologicznych, podczas których zapoznawali się m.in.: z biologią owadów, ich znaczeniem, sposobami ochrony. W części terenowej przy użyciu czerpaków entomologicznych własnoręcznie chwytali owady, a następnie oglądali pod lupami, oznaczali i wypuszczali na wolność.
Podczas zajęć w Rybnej, Lubieni i Kaniowie uczestnicy poszerzyli wiedzę na temat walorów przyrodniczo-kulturowych Stobrawskiego Parku Krajobrazowego oraz rozpoznawali leśne zwierzęta  - ich wygląd, tropy oraz głosy. Druga część zajęć odbywała się na świeżym powietrzu, gdzie rozwijali swoją kreatywność wyszukując m.in.: naturalnych zabawek, domków dla biedronki, czy rzeczy o dwóch kolorach. Zajęcia kończyły się zabawą ruchową.
Zajęcia w Karłowicach miały formę spaceru historyczno-przyrodniczego. Pod  wodzą lokalnego historyka pana Stanisława Szynkowskiego uczestnicy zwiedzili gotycki zamek, w którym mieli możliwość dotknąć 600-letnich murów,  kościół pw. św. Michała Archanioła, w którym znajduje się ołtarz przeniesiony z zamkowej kaplicy. Widzieliśmy też dom ks. Jana Dzierżona, który zajmował się badaniem pszczół i odkrył u nich zjawisko dzieworództwa. W części przyrodniczej odbył się spacer na karłowickie wydmy doliną Stobrawy.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia oraz uczestnikom zajęć za czynny udział. Życzymy udanego ostatniego miesiąca wakacji.

Czytany 345 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 30 lipiec 2019 10:35

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by