Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

wtorek, 19 wrzesień 2017 08:19

Terenowy Turniej Ekologiczny 2017

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W tym roku Stobrawski Park Krajobrazowy już po raz ósmy organizuje Terenowy Turniej Ekologiczny. Tegoroczna edycja nosi nazwę „Tropem borsuka”.  Jest on przeznaczony dla uczniów V i VI klas szkół podstawowych z terenu parku oraz jego najbliższych okolic. Celem Turnieju jest promowanie walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych Stobrawskiego PK, poszerzenie praktycznej wiedzy z zakresu ochrony przyrody i środowiska, jak również rozbudzanie zamiłowania oraz szacunku do przyrody. Młodzież biorąca w nim udział, będzie miała wspaniałą sposobność wykorzystania wiedzy teoretycznej nabytej w szkole, podczas wykonywania zadań praktycznych w terenie. Zeszłoroczny turniej cieszył  się bardzo dużą popularnością zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli (w turnieju wzięło udział 45 uczniów z 15 szkół). Bardzo serdecznie zapraszamy szkoły do wzięcia w nim udziału.

Finał odbędzie się 19 października 2017 r., rozpoczęcie planowane jest na godzinę 9.00, natomiast zakończenie z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród na godzinę 14.00. Rozpoczęcie i zakończenie planowane jest w Zabytkowej Hucie Żelaza w Zagwiździu.

Szkoły chcące wziąć udział w turnieju zobowiązane są do wysłania pisemnego zgłoszenia (wzór formularza zgłoszeniowego w załączeniu):
na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
podając DRUKOWANYMI LITERAMI imiona i nazwiska uczniów reprezentujących szkołę oraz imię i nazwisko opiekuna w nieprzekraczalnym terminie – do 29 września br. 

Ze względów organizacyjnych liczba drużyn mogących wziąć udział w turnieju jest ograniczona (maksymalnie 12 drużyn) z tego względu o udziale w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń. 

Zachęcamy do udziału w naszym Terenowym Turnieju Ekologicznym, jest on bowiem swoistą przygodą i zabawą, ale co najważniejsze przybliża świat przyrody w najlepszy z możliwych sposobów, bo przez bezpośredni z nią kontakt. Rozwija umiejętności współzawodnictwa i pracy w grupie oraz pomaga zrozumieć pojęcie grupowej odpowiedzialności.

Poniżej do pobrania: regulamin, karta zgłoszeniowa oraz oświadczenie.

Czytany 1678 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by