Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

sobota, 26 czerwiec 2021 07:26

Zapraszamy na warsztaty do Parku Krajobrazowego "Góry Opawskie"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Park Krajobrazowy „Góry Opawskie” kryje w sobie wiele gatunków rzadkich i chronionych roślin naczyniowych. Są wśród nich rośliny o walorach leczniczych, stosowane niegdyś przez nasze babcie na konkretne dolegliwości. Należy jednak pamiętać, iż pozyskiwanie roślin podlegających ochronie prawnej jest zabronione. Warto zatem poznać te gatunki roślin leczniczych, które wprowadzono do uprawy na szeroką skalę, bądź występują w wielu miejscach pospolicie i są dopuszczone do zbioru.

Okazją do zapoznania się z ziołami rosnącymi w najbliższym naszym otoczeniu, będą warsztaty organizowane w Parku Krajobrazowym „Góry Opawskie”, na leśnej polanie w Dolinie Bystrego Potoku. Można będzie poznać ich wyjątkowe właściwości, sposoby zbierania i przechowywania.

Dla spragnionych przygotujemy napoje chłodzące z ziołami oraz coś na „ząb” z dodatkiem masła ziołowego, przygotowywanego na miejscu.

Pamiętając przede wszystkim o najmłodszych, zaplanowaliśmy dla nich zabawy przyrodnicze oraz upominki.

Dodatkową atrakcją imprezy, będą warsztaty w płukaniu złota oraz pokaz cennych minerałów, które spotkać można na szlakach turystycznych w naszym Parku.

A zatem, spotykamy się w dn. 28.06.2021 r.(w poniedziałek) w Pokrzywnej, na leśnej polanie niedaleko siedziby Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” i rozpoczynamy zabawę o godz. 10.00

Zapraszamy!

 

 

Czytany 436 razy Ostatnio zmieniany sobota, 26 czerwiec 2021 07:35

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by