Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

poniedziałek, 01 luty 2021 10:11

Zakończenie akcji "Ferie z parkami"

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Akcja „Ferie z parkami” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Z satysfakcją odnotowaliśmy, że wzięło w niej udział ponad 50 osób. Głównym celem akcji było zaznajomienie mieszkańców woj. opolskiego z rozmaitością form życia występujących na terenie Opolszczyzny oraz zachęcenie do aktywnego wypoczynku na łonie natury trzech opolskich parków krajobrazowych: PK „Góra Św. Anny”, PK „Góry Opawskie” i Stobrawskiego PK.

Zabawa składała się z dwóch części: filmowej i terenowej. Należało obejrzeć film o danym parku krajobrazowym i odpowiedzieć na pytania oraz rozwiązać zagadki przyrodnicze na przygotowanych trasach w co najmniej jednym wybranym parku krajobrazowym województwa opolskiego. Uczestnicy, którzy rozwiązali test z części filmowej i wykonali zadania otrzymają od nas upominki.

Szczególnie wiele radości i dobrej zabawy sprawiło uczestnikom wykonanie zadań w terenie. Ponieważ aura dopisała i spadła spora ilość śniegu, zwiedzanie parków odbywało się w malowniczej zimowej scenerii, w otoczeniu gór, lasów, zamarzniętych stawów i pokrytych czystą bielą wiekowych zabytków. Do takich miejsc wybierano się całymi rodzinami, zabierając ze sobą nawet sanki. Wszystkim dopisywał dobry humor, okraszony spontanicznymi zabawami. Z niektórych wypraw dostaliśmy krótkie filmiki, maile i rysunki świadczące o przyjemnych chwilach spędzanych w kontakcie z przyrodą. Dlatego, dodatkowo nagrodzimy te osoby, które wykonały zadania zarówno z części filmowej, jak i z części terenowej.

Dziękujemy wszystkim za udział i duże zaangażowanie w konkursie „Ferie z parkami”. Cieszymy się, że mogliście Państwo poznać nasze parki i odkryć w nich wyjątkowe miejsca.

Za pomoc przy rozpowszechnieniu akcji w mediach społecznościowych i na stronach internetowych gorące podziękowania kierujemy również do Nadleśnictwa Prudnik, Agencji Sportu i Promocji w Prudniku, Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach, Gminny Leśnica, Stowarzyszenia Kraina św. Anny, Domu Kultury w Gogolinie, Domu Kultury w Ujeździe Śląskim, Muzeum Śląska Opolskiego, Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich, Domu Kultury w Zdzieszowicach, Urzędu Miasta w Zdzieszowicach, Urzędu Miasta i Gminy w Ujeździe, Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Łubniańskiego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej w Murowie, Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pokoju oraz Samorządowego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie.

 

Do zobaczenia na ścieżkach przyrodniczo-dydaktycznych Opolskich Parków Krajobrazowych!

 

        

                    

      

              

       

             

         

         

          

                   

                  

      

         

         

                  

       

           

 

 

    

 

 

                                                       

       

 

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

 

 

 

Czytany 933 razy Ostatnio zmieniany środa, 03 luty 2021 15:29

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by