Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

poniedziałek, 13 czerwiec 2016 08:55

Finał VIII Terenowego Turnieju Wiedzy o Lesie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

FINAŁ VIII TERENOWEGO TURNIEJU WIEDZY O LESIE Odbył się tradycyjnie na leśnej ścieżce edukacyjnej w Kubicach dnia 25 maja 2016 r. Do udziału w turnieju zaproszeni zostali gimnazjaliści ze szkół z terenu Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” i jego okolic oraz współpracujących z Nadleśnictwem Prudnik w zakresie edukacji przyrodniczej.

Do tegorocznego finału wyłonionych zostało, w ramach wewnątrzszkolnych eliminacji, 32 gimnazjalistów reprezentujących 8 szkół, z Jarnołtówka, Głuchołaz, Prudnika, Korfantowa, Pakosławic, Białej i Lubrzy. Wiedzę finalistów sprawdzano na pięciu stanowiskach rozlokowanych przy ścieżce dydaktycznej i w siedzibie Koła Łowieckiego „Łoś”, w której również odbyło się podsumowanie konkursu. Na pierwszym stanowisku należało rozpoznać gatunki drzew i krzewów po pędach i próbkach drewna. Umiejętnością praktycznego pomiaru i określenia miąższości drewna trzeba było się wykazać na stanowisku drugim i z tym tradycyjnie uczestnicy mieli najwięcej problemów. Zwierzęta rozpoznawano na zdjęciach i po tropach na stanowisku trzecim. Na stanowisku czwartym do rozwiązania był test z wiedzy o Parku Krajobrazowym „Góry Opawskie” i Nadleśnictwie Prudnik. Zwierzęta po głosach na stanowisku piątym. Po wyczerpującej części konkursowej uczestników finału wraz opiekunami zaproszono na poczęstunek przy ognisku, po którym przeprowadzono konkursy sprawnościowe – przeciąganie liny, zawody w lotkach, dając komisji sędziowskiej możliwość podsumowania wyników, wypisania dyplomów oraz podziału nagród. W konkursie sprawnościowym wyróżnieni zostali: Michał Cajzner, Jan Kwit oraz Michał Karwacki. Dzięki hojności sponsorów tegorocznego finału, którymi byli: Nadleśnictwo Prudnik, WFOŚiGW w Opolu, oraz Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych, można było nagrodzić wszystkich uczestników finału konkursu, jak również opiekunów.

W tegorocznym konkursie:

I miejsce zdobył Stanisław Dendewicz z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Prudniku, opiekun Pani Krystyna Bajor.

II miejsce zajął Benedykt Pustelniak z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Prudniku, opiekun Pani Ewa Bednarska.

III miejsce przypadło Adamowi Dubińskiemu z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Głuchołazach, opiekun Pani Agnieszka Migus.

Wszystkim finalistom i opiekunom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji tego konkursu za rok.

Czytany 2622 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 czerwiec 2016 08:23

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by