Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

piątek, 23 maj 2014 20:16

Finał VI Terenowego Turnieju Wiedzy o Lesie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Odbył się tradycyjnie na leśnej ścieżce edukacyjnej w Kubicach dnia 22 maja 2014 r. Do udziału w turnieju zaproszeni zostali gimnazjaliści ze szkół z terenu Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” i jego okolic oraz współpracujących z Nadleśnictwem Prudnik w zakresie edukacji przyrodniczej.
Do tegorocznego finału wyłonionych zostało, w ramach wewnątrzszkolnych eliminacji, 36 gimnazjalistów reprezentujących 9 szkół: z Jarnołtówka, Głuchołaz, Prudnika, Nysy, Korfantowa, Białej i Lubrzy.
Wiedzę finalistów sprawdzano na sześciu stanowiskach rozlokowanych przy ścieżce dydaktycznej i w siedzibie Koła Łowieckiego „Łoś”, w której również odbyło się podsumowanie konkursu.
Na pierwszym stanowisku należało rozpoznać gatunki drzew i krzewów po pędach i próbkach drewna.
Umiejętnością praktycznego pomiaru i określenia miąższości drewna trzeba było się wykazać na stanowisku drugim i z tym tradycyjnie uczestnicy mieli najwięcej problemów.
Zwierzęta rozpoznawano na zdjęciach i po tropach na stanowisku trzecim.
Na stanowisku czwartym do rozwiązania był test z form ochrony przyrody.
Skały i minerały rozpoznawano na stanowisku piątym, a zwierzęta po głosach na stanowisku szóstym.
Po wyczerpującej części konkursowej uczestników finału wraz opiekunami zaproszono na poczęstunek, pyszny bigos i kiełbaskę z rusztu, po którym przeprowadzono konkurs sprawnościowy – wbijanie gwoździa w pień na czas, dając komisji sędziowskiej możliwość podsumowania wyników, wypisania dyplomów oraz podziału nagród. W konkursie sprawnościowym wśród opiekunów bezkonkurencyjna była Pani Kinga Rektor, nauczycielka z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Prudniku.
Dzięki hojności sponsorów tegorocznego finału, którymi byli: Nadleśnictwo Prudnik, WFOŚiGW w Opolu, Starostwo Powiatowe w Nysie oraz Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych, można było nagrodzić wszystkich uczestników finału konkursu, jak również opiekunów.
W tegorocznym konkursie I miejsce zdobyła Aleksandra Kaczmarek z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Głuchołazach, opiekun Pani Ewa Mochoń. II miejsce zajął Karol Womperski z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Prudniku, opiekun Pani Krystyna Bajor. III miejsce przypadło Kornelii Motylskiej z Niepublicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jarnołtówek, opiekun Pani Iwona Dębińska.
Wszystkim finalistom i opiekunom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji tego konkursu za rok.

Czytany 3132 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by