Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

wtorek, 09 lipiec 2013 19:36

Francuzi w Górach Opawskich

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czerwcu kolejny raz w Zespole Opolskich Parków Krajobrazowych Oddz. w Pokrzywnej staż zawodowy odbywali uczniowie Liceum Zawodowego Rolniczego, Ogrodniczego i Leśnego w Beaune-la-Rolande we Francji.
Współpraca nawiązana została już 10 lat temu. Głównym organizatorem staży jest Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej w Opolu, reprezentowane przez Panią Magdalenę Śmieszek, które organizuje praktyki i lokuje uczniów w kilku firmach w regionie, m.in. w Nadleśnictwie Prudnik i Zakładzie „Komunalnik” w Głuchołazach.
W tym roku francuscy goście odwiedzili nas już po raz drugi, pierwsza grupa praktykantów gościła u nas w kwietniu. Obecnie, na terenie Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”, prace związane z utrzymaniem i naprawą infrastruktury turystycznej i edukacyjnej wykonywali z ogromnym zaangażowaniem, pod bezpośrednią, bardzo życzliwą opieką strażnika Parku Pana Ryszarda Mydło, dwaj młodzi stażyści: Gaetan Rouviere i Antoine Dimajo. W imieniu polskich (i nie tylko) turystów bardzo im za to dziękujemy!

Czytany 2615 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by