Edukacja przyrodnicza w Parku Krajobrazowym „Góra Św. Anny”
Góra św. Anny, ul. Leśnicka 10, 47-150 Leśnica
Kontakt: Elżbieta Kuźnicka - specjalista ds. edukacji, tel.: 77 461 50 74 lub 729 651 984
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szczególnie polecamy się:
- szkołom podstawowym i ponadpodstawowym, a także grupom studenckim
- placówkom przedszkolnym
- przyrodniczym, biologicznym, geologicznym, historycznym kołom zainteresowań
- innym grupom zorganizowanym (np. grupom religijnym, które chciałyby również poznać walory przyrodnicze Góry św. Anny)
- grupom przybywającym na Górę św. Anny w celach turystycznych, za wyjątkiem grup obsługiwanych przez biura podróży i inne formy komercyjne
Z uwagi na obostrzenia związane z COVID-19 w zależności od sytuacji nasza oferta ulega ciągłym zmianom.
Jedno od wielu lat jest jednak u nas niezmienne - służymy Państwu BEZPŁATNIE
Otwarci jesteśmy w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 - 15:00 - i tylko w tych dniach i godzinach obsługujemy grupy.
W soboty i niedziele - nieczynne.
Grupy przyjmujemy po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.
Zajęcia dla mniej licznych grup szkolnych (max 15 osób), szczególnie szkół podstawowych, mogą zostać dodatkowo urozmaicone zadaniami do wykonania przez uczniów bezpośrednio w terenie, a ich głównym celem jest przede wszystkim doświadczenie przyrody poprzez zmysły.
- OGÓLNA - TURYSTYCZNA - ścieżka edukacyjna „Wokół Góry Św. Anny” – omawiamy na niej ogólnie walory przyrodnicze i krajobrazowe oraz wartości historyczne i kulturowe PK GSA, skupiamy się na obszarze Góry św. Anny (kompleks klasztorno-kalwaryjski, geostanowisko, amfiteatr skalny)
- GEOLOGICZNA - ścieżka edukacyjna w rezerwacie przyrody „Góra Św. Anny” przechodząca do geostanowiska „Kamieniołom nefelinitów” – omawiamy geologię Garbu Chełmskiego, historię rezerwatu i geostanowiska (rodzaje skał, wulkanizm, skamieniałości)
- PRZYRODNICZA - ścieżka edukacyjna "Z Żyrowej na Górę św. Anny przez rezerwat Lesisko” – omawiamy zagadnienia związane gł. z przyrodą ożywioną (formy ochrony przyrody, rez. przyrody, typy buczyn, roślinność buczyn, zadrzewienia śródpolne, typy siedliskowe lasu, stary folwark, rola martwego drewna itp.)
- publikacja artykułów na naszej stronie internetowej oraz w lokalnej prasie
- udostępnienie filmów o naszych trzech parkach krajobrazowych na stronie facebook'owej Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych i naszym kanale You Tube
- zabawy, konkursy i akcje edukacyjne
- zajęcia dla szkół zarówno on-line jak i stacjonarne w szkołach
Zachęcamy jednak do odwiedzania pięknych miejsc naszego parku krajobrazowego. Osoby, rodziny zainteresowane mapkami, folderami, publikacjami Parku Krajobrazowego "Góra Św. Anny" odsyłamy do zakładki PUBLIKACJE.
1 czerwca 2021 r. ruszamy z Questami dla rodzin z dziećmi i nie tylko.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w questingowej akcji promocyjnej pod hasłem „Mamo, tato jak tu pięknie”.
Szczegóły po kliknięciu w plakat:
Zachęcamy również do pobrania naszej Aplikacji mobilnej, ułatwiającej zwiedzanie i poznawanie walorów Parku Krajobrazowego "Góra Św. Anny".
Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play.
Nie przyjmujemy grup obsługiwanych przez biura podróży lub inne formy komercyjne.