Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

poniedziałek, 21 listopad 2022 08:11

Warsztaty "Jak zwierzęta radzą sobie zimą?" - relacja

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nasze spotkanie warsztatowe pt. "Jak zwierzęta radzą sobie zimą?" już za nami. Podczas prelekcji można było dowiedzieć się jak zwierzęta przygotowują się zimy, jak ją spędzają, jak sobie radzą w trudnych warunkach, czy są aktywne całą zimę czy też ją "przesypiają", a może uciekają do cieplejszych miejsc?.  Ptakami zajęliśmy się oddzielnie, a to dlatego, że drugą częścią naszego spotkania był warsztat z montażu karmnika dla ptaków. Dowiedzieliśmy się zatem, które ptaki u nas zimują, a które odlatują i gdzie. Mówiliśmy również o tym czym należy dokarmiać ptaki, a czego unikać. Okazało się, ze chleb, którego z szacunku nie chcemy marnować, niekoniecznie nadaje się do dokarmiania ptaków. O wiele lepiej sprawdzają się nasiona, słonina, orzechy, owoce krzewów czy gotowane warzywa (głównie dla ptaków wodnych - niekoniecznie do karmnika).

Tym, którzy byli, dziękujemy, że tak licznie przybyliście na nasze spotkanie :) Były to ostatnie zajęcia dla dzieci w tym roku. Ale już na początku nowego planujemy 3 edycję Ferii z Parkami! Zapraszamy wszystkich - nie tylko dzieciaki!

 

Czytany 80 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 listopad 2022 09:03

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by