Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

poniedziałek, 12 wrzesień 2022 08:12

"W świecie pszczół" - relacja z warsztatów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 10 września w siedzibie Parku Krajobrazowego "Góra Św. Anny" odbyły się zajęcia przyrodnicze połączone z warsztatem pod nazwą "W świecie pszczół". Wzięło w nich udział 17 osób, były to głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Zajęcia składały się z części lekcyjnej, pokazowej i warsztatowej, które w naturalny sposób mieszały się ze sobą... Podczas lekcji z prezentacjami multimedialnymi omawiane były dwa tematy: "Dzikie owady zapylające" oraz "Rok z życia pszczoły miodnej". Prezentowaliśmy domki dla owadów, strój pszczelarza ( w który można się było przebrać), ul i akcesoria pszczelarskie, takie jak: dłuto, miotełka, widelec do odsklepywania ramek z miodem, oraz topiarkę, którą uruchomiliśmy i po krótkim czasie ulegliśmy zbiorowej "inhalacji" :). Wosk nie tylko topił się w topiarce, ale i w specjalnym tygielku, z którego przelewaliśmy go do wcześniej przygotowanych wkładów na małe świeczki zwane tea light'ami. Dzieci kredkami do szkła dekorowały szklane naczynka na swoje tea light'y - wyszły piękne, kolorowe "lampiony". Nieco mniej pracochłonne były świece wykonane z węzy pszczelej - wystarczyła węza, kawałek knota i zwinne ręce... i świece gotowe. Nie zabrakło również innych prac plastyczno-zręcznościowych :) których efektem były pszczółki na plastrach miodu, na kwiatkach, na klamerkach - nawet żywe pszczoły nas odwiedziły zanęcone zapachami wosku i miodu, który w 5 rodzajach był u nas do skosztowania, oraz ciast miodowych, których nie mogło zabraknąć.

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się u nas czuli i bawili oraz że wyszli z głowami pełnymi nowej wiedzy, brzuszkami pełnymi miodu i rękami pełnymi własnoręcznie wykonanych świec i ozdób - związanych z tematem naszego spotkania.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z warsztatów:

Czytany 152 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 wrzesień 2022 12:29

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by