Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

czwartek, 26 listopad 2020 12:03

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE "NA PIEŃKU"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Serdecznie zapraszam do udziału w bożonarodzeniowych warsztatach florystycznych w nieco innej formie niż zazwyczaj.

Ponieważ nie możemy się spotkać przygotowałam dla Was garść cennych informacji, opisów ze zdjęciami oraz krótkich filmików tak, abyście samodzielnie mogli wykonać  prace w domu.

Celem warsztatów jest zachęcenie Was do własnoręcznego wykonania dekoracji świątecznych z naturalnych materiałów. Ozdoby zakupione w marketach najczęściej wykonane są z tworzyw sztucznych, a po świętach zazwyczaj lądują w koszu na śmieci.

Samodzielne wykonanie ozdób da ogromną satysfakcję i pozwoli mile spędzić czas z najbliższymi, bowiem dekoracje można tworzyć wspólnie z dziećmi. Będą one wyjątkowe i niepowtarzalne. Zaś zapach świeżych gałązek świerka czy sosny wprowadzi w domu świąteczną atmosferę.

Bożonarodzeniowe warsztaty florystyczne odbędą się w trzech etapach. Na początek z gliny samoutwardzalnej wykonamy elementy, które wykorzystamy w późniejszych pracach. Musimy zrobić skrzydła dla anioła oraz ozdoby – zawieszki: gwiazdki, serduszka, choinki, renifery – wszystko zależy od Waszej pomysłowości.

Następnie wykonamy świąteczną kompozycję na pieńku. Wykorzystamy tu materiał roślinny taki jak gałęzie, szyszki, korę oraz wykonane wcześniej ozdoby z gliny.

Na koniec pokażę jeszcze jak zwykły pieniek zamienić w świątecznego anioła.

Elżbieta Witosza

Czytany 246 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 26 listopad 2020 12:15

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by