Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

wtorek, 03 grudzień 2019 08:18

Inspirująca przyroda

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Za nami bożonarodzeniowe warsztaty florystyczne. Po raz drugi odbyły się one w siedzibie Parku Krajobrazowego „Góra Św. Anny” ściągając uczestników zainteresowanych własnoręcznym tworzeniem ozdób świątecznych.

Wychodząc naprzeciw modnemu ostatnio stylowi życia pod hasłem „zero waste”, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska, w warsztatach wykorzystano dary lasu.

Kora, liście i owoce drzew i krzewów posłużyły do wykonania choinek, kalendarzy adwentowych oraz świątecznych lampionów. Odmienna faktura, kształt, kolor i bogactwo form wpłynęły na różnorodność wykonanych prac. Jak się okazuje przy odpowiednim nastawieniu mogły się zmienić w rzemieślnicze arcydzieła.

Celem spotkania, poza zwróceniem uwagi na walory dekoracyjne roślin występujących w naszych lasach, było wyjaśnienie legalnego sposobu ich pozyskiwania ze szczególnie uwrażliwieniem na zakaz pozyskiwania materiałów z terenów chronionych.

Czytany 634 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by