Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

piątek, 24 kwiecień 2015 13:29

Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W dniu 23 kwietnia b.r. obyła się VI edycja wojewódzkiego konkursu Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej "Przyjaciel Przyrody 2015". Temat tegorocznej edycji brzmiał: "Chronione gatunki roślin, zwierząt i grzybów parków krajobrazowych Opolszczyzny".
ImageW Mini Olimpiadzie mogli wziąć udział uczniowie klas III i IV szkół podstawowych, położonych na terenie gmin, które wchodzą w skład poszczególnych parków krajobrazowych oraz z najbliższych okolic.
Konkurs miał charakter dwuetapowy:
I etap - to rozpoznawanie wybranych, chronionych gatunków roślin, zwierząt i grzybów
II etap - test
Konkurs przeprowadzono jednocześnie:
1. w Parku Krajobrazowym "Góra Św. Anny": 15 szkół, 45 uczestników
2. Parku Krajobrazowym "Góry Opawskie" 16 szkół i 41 uczestników
3. Stobrawskim Parku Krajobrazowym: 15 szkół, 44 uczestników  
Łącznie w konkursie wzięło udział 130 uczniów z 46 szkół podstawowych.
 
Lista najlepszych 10 uczestników, biorących udział w  konkursie w Parku Krajobrazowym "Góra Św. Anny":
1. Letycja Musz (PSP Kalinowice) - I miejsce
2. Natalia Burak (PSP nr 2 Zdzieszowice) - II miejsce
3. Patryk Łupak (PSP nr 2 Zdzieszowice) - II miejsce
4. Julia Pompa (PSP Kalinowice) - III miejsce
5. Magdalena Grela (PSP nr 1 Zdzieszowice) - IV miejsce
6. Ewa Schindzielorz (PSP nr 3 Zdzieszowice)- V miejsce
7. Filip Kubis (PSP nr 4 Krapkowice) - VI miejsce
8. Aleksandra Łukasik (PSP nr 2 Zdzieszowice) - VI miejsce
9. Piotr Kalemba (PSP Izbicko) - VII miejsce
10. Milena Hurek (PSP Krośnica) VIII miejsce
 
 
Oto lista uczniów, którzy znaleźli się w pierwszej 10-tce, spośród wszystkich 130 uczestników:
Miejsce I SUPER ZWYCIĘZCA
LETYCJA MUSZ - zdobywaczyni największej ilości punktów (75 pkt.), rezprezentowała Zespół Placówek Oświatowych w Kalinowicach, a do konkursu przygotowywała ją Pani Anna Stasińska - SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
 
Miejsce II
Urszula Cieślawska - bardzo bliska zdobycia I miejsca, uzyskała wynik 74 pkt.; ze swojej uczennicy może być dumna Pani Ewa Lewandowska ze Szkoły Podstawowej w Wąsicach - GRATULUJEMY!
 
Miejsce III
Darek Marszałek - z PSP nr 1 im. Stafana Żeromskiego w  Brzegu, uzyskując podobnie jak zdobywcy V i VI miejsca - 73 punkty, pokonał ich jednak lepszym rozpoznaniem gatunków chronionych (21 pkt., inni 20, 20 i 19). Nauczycielem przygotowującym Darka do konkursu był Pan Paweł Kulczycki.
 
Wspólne miejsce IV przypadło Natali Burak i Patrykowi Łupakowi - uczniom PSP nr 2 im. Artura Gadzińskiego w Zdzieszowicach, których do konkursu przygotowywała Pani Katarzyna Lipiec. Oboje zdobyli po 73 punkty i tak samo wypadli w rozpoznawaniu gatunków (po 20 pkt.).
 
Miejsce V zdobyła Julia Pompa uzyskując również 73 punkty, lecz nieco gorzej rozpoznając gatunki (19 pkt.). Julię jak i zdobywczynię I miejsca, do konkursu przygotowywała Pani Anna Stasińska z Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach.
 
Miejsce VI z wynikiem 72 punktów zdobyła Magdalena Grela z PSP nr 1 im. Janusza Korczaka w Zdzieszowicach. Magdalena do konkursu uczyła się pod kierunkiem Pana Wiesława Walendzika.
 
Miejsce VII równiez nie jest takie jednoznaczne. Dwóch uczniów zdobyło 71 punktów. Rozstrzygło rozpoznawanie gatunków. Większą ilośc punktów z rozpoznawania (21 pkt.) zdobył Marcel Jakubowski ze Szkoły Podstawowej w Wąsicach, wyprzedzając tym samym zdobywczynię VIII miejsca - Ewę Schindzielorz (20 pkt.) z PSP nr 3 im. Władysława Sikorskiego w Zdzieszowicach. Marcela do konkursu przygotowywała Pani Ewa Lewandowska, Ewę - Pani Joanna Jabłońska.
 
Miejsce IX zdobył Marcel Grusa (70 pkt.) ze Szkoły Podstawowej w Wąsicach. Marcela do konkursu przygotowywała równiez Pani Ewa Lewandowska.
 
Miejsce X zdobyli:
Aleksandra Łukasik (69 pkt., 20 pkt. za rozpoznawanie) z PSP nr 2 im. Artura Gadzińskiego w Zdzieszowicach. Do konkursu Olę przygotowywała Pani Katarzyna Lipiec.
Filip Kubis (69 pkt., 20 za rozpoznawanie) z PSP nr. 4 im. Jana Brzechwy w Krapkowicach. Filip do konkursu uczył się pod opieką Pani Soni Bekiesz.
 
Pragniemy zwrócić również uwagę na dwóch nauczycieli, których wszyscy startujący w konkursie uczniowie znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za poświęcony czas na tak dobre przygotowanie swoich uczniów do tegorocznego konkursu o niełatwej tematyce :)
Nauczycielami tymi są:
Pani Katarzyna Lipiec z PSP nr 2 im. Artura Gadzińskiego w Zdzieszowicach oraz Pani Ewa Lewandowska ze Szkoły Podstawowej w Wąsicach.
 
Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie i zapraszamy w przyszłym roku!
 
Image  Image
Image  Image
Image  Image
Image  Image
Image  Image
Image  Image
Image  Image
Czytany 3074 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by