Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

wtorek, 22 grudzień 2020 06:48

Odkrywaj z nami "Ferie z Parkami" !!! Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Witaj! Jesteś uczniem zmęczonym już ciągłym siedzeniem na nauce zdalnej? Jesteś rodzicem, który szuka ciekawych zajęć dla swoich dzieci i siebie na ferie zimowe? Jesteś już nie dzieckiem, ale jeszcze nie dorosłym i też chcesz "coś porobić", a nie tylko siedzieć przed komputerem? A może po prostu "jesteś" i jesteś zainteresowany przyrodą i naszymi parkami krajobrazowymi? Przygotowaliśmy coś właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pewnej przygodzie..., która wymaga jednaki troszkę wysiłku z Waszej strony, ale zapewniamy, że będzie ciekawie.

"Ferie z Parkami" to akcja edukacyjna z upominkami i nagrodami, a dla najbardziej zaangażowanego Uczestnika znajdzie się także coś specjalnego wink Toczy się ona w trzech parkach krajobrazowych Opolszczyzny równocześnie, chociaż zupełnie oddzielnie w każdym z nich: w PK "Góra Św. Anny", w PK "Góry Opawskie" i w Stobrawskim PK.

Przygoda składa się z dwóch części: filmowej (stacjonarnej - szczególnie dla tych, którzy z jakichś powodów wyjść z domu jednak nie mogą) i części terenowej. Możesz wziąć udział w obu (do czego zachęcamy) lub tylko w jednej z nich, ale pamiętaj: im więcej wykonasz zadań tym lepszą dostaniesz nagrodę, oby tylko nie okazała się ona jedyną motywacją...

Część filmowa, polega na:
- obejrzeniu filmu o wybranym parku krajobrazowym (każdy film trwa ok. 30 minut)
- odpowiedzeniu na 5 pytań dotyczących filmu
- namalowaniu rysunku (technika dowolna) do wybranej sceny z filmu i
- napisaniu krótkiego wiersza, rymowanki lub hasła związanego z obejrzanym filmem i promującego dany park krajobrazowy

Część terenowa:
- polega na wybraniu się w teren do danego parku krajobrazowego, na przynajmniej jedną z trzech opisanych przez nas tras
- do każdej trasy przygotowano 5 pytań, poprzedzonych 5-cioma zadaniami do wykonania w konkretnych miejscach - nie uda Ci się odpowiedzieć na pytania, jeśli nie znajdziesz się dokładnie tam, gdzie opisujemy, odpowiedzi nie znajdziesz również w internecie :)
- odpowiedz najlepiej na wszystkie 15 pytań z 3 tras, a przynajmniej na 5 pytań z 1 trasy

Odpowiedzi do części filmowej jak i terenowej należy wpisać w Załącznik nr 1 (dla dorosłych) lub Załącznik nr 1A (dla niepełnoletnich Uczestników) i wysłać na e-mail lub pocztą tradycyjną na podany w załączniku adres.
Jeśli zdecydujesz się na e-mail, to rysunek z części filmowej należy sfotografować lub zeskanować i wysłać jako załącznik do wiadomości e-mail. 
Jeśli będziesz wysyłać Załącznik pocztą tradycyjną to włóż w kopertę również wykonany rysunek (nie musisz go wówczas skanować czy fotografować).

Jeśli nasza akcja edukacyjna Cię zainteresowała i chcesz wziąć w niej udział - wybierz "swój" park krajobrazowy i wejdź na jego zakładkę Aktualności - tam znajdziesz zadania do wykonania i pytania oraz wspomniany załącznik.
Albo kliknij na wybrany Park poniżej:

PK "Góra Św. Anny"          PK "Góry Opawskie"          Stobrawski PK

Przypominamy, że nie musisz ograniczać się do jednego parku, możesz "oblecieć" wszystkie trzy - jak zdążysz.... bo termin upływa z końcem ferii zimowych, czyli 17 stycznia 2021 r. (chociaż na odpowiedzi wysłane pocztą tradycyjną poczekamy nieco dłużej: do 22 stycznia).
Powodzenia i do dzieła!

REGULAMIN akcji edukacyjnej "Ferie z Parkami" - kliknij aby pobrać.


Projekt „Głos mają ryby. Ochrona dziedzictwa kulturowego i bioróżnorodności w środowiskach wodnych w Muzeum Wsi Opolskiej
i na terenie Śląska Opolskiego”
  w ramach RPO WO na lata 2014 –2020, Oś priorytetowa V,
Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, działanie 5.1 Ochrona różnorodności biologicznej.

    

Czytany 999 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by