Wydrukuj tę stronę
czwartek, 14 styczeń 2010 20:29

III etap konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" 2010

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

W dniu 13.01.2010 r. w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbył się III etap konkursu "PPKP". Miał on na celu wyłonić najlepszą drużynę z terenu Stobrawskiego PK, która będzie nas reprezentowała w finale wojewódzkim dn. 02.03.2010r.
Do III etapu przystąpiło osiem czteroosobowych drużyn reprezentujących gimnazja w: Kup, Starych Siołkowicach, Wołczynie, Świerczowie, Chocianowicach, Skorogoszczy, Kościerzycach i Bogacicy. Uczniowie rozwiązywali test, w którym poza wiedzą o opolskich parków krajobrazowych, obejmował także ogólne zagadnienia z zakresu biologii, ekologii, ochrony przyrody i środowiska. O wyniku decydowała suma punktów zdobytych przez całą drużynę. A wyniki w tym etapie były następujące:
I miejsce - 65 pkt. - drużyna z PG nr 2 w Bogacicy pod opieką Pana Piotra Noculaka w składzie:
Michał Dmytruszyński
Joachim Wodara
Brygida Zawadzka
Kristina Gładys
II miejsce - 64,5 pkt. - drużyna z PG w Starych Siołkowicach pod opieką Pani Lidii Mencel w składzie:
Nikola Kurpierz
Kacper Bazyliński
Magda Kilimiak
Dorota Zaleśna
III miejsce - 59 pkt. - drużyna z PG w Kup pod opieką Pani Alicji Stefan w składzie:
Dawid Polok
Agnieszka Junik
Joanna Eifler
Agnieszka Węgrzynowska
Choć jest to konkurs drużynowy, w którym liczy się efekt pracy całej czwórki uczniów, warto podkreślić, że indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli: Nikola Kurpierz z PG w Starych Siołkowicach 22 punkty (na 26 możliwych do zdobycia) oraz Dawid Polok z PG w Kup 21 punktów.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięskiej drużynie z Bogacicy oraz jej opiekunowi Panu Piotrowi Noculakowi, który po raz kolejny tak dobrze przygotował startujących w konkursie uczniów i życzymy sukcesów w kolejnych etapach. Równocześnie dziękujemy dyrektorowi ZS w Dobrzeniu Wielkim - Panu Hubertowi Kołodziejowi, Pani dyrektor Wandzie Piętka oraz Pani Gabrieli Jaźwińskiej za umożliwienie i pomoc w organizacji konkursu w Ich placówce.

Nagrody w konkursie ufundowali: organizator oraz Urząd Gminy w Dobrzeniu Wielkim za co serdecznie dziękujemy.
Przedstawicielem Urzędu Marszałkowskiego był Pan Manfred Grabelus Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska, któremu dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przebiegu konkursu.
W dniu konkursu z okazji 10-lecia Stobrawskiego Parku Krajobrazowego odbyło się również uroczyste wręczenie statuetek oraz podziękowań osobą związanym z Naszym parkiem, które przez wiele lat z zaangażowaniem wspierały działania SPK oraz popularyzowały i krzewiły wartości przyrodnicze, historyczne, kulturowe oraz turystyczne.

Wyróżnieni zostali:
- Pan Hubert Kołodziej
- Pan Piotr Noculak
- Pani Lidia Mencel
- Pani Alicja Stefan
- Pani Danuta Szczerbik
- Pani Joanna Staroń

Czytany 2204 razy