Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

czwartek, 20 listopad 2008 19:49

Relacja z konferencji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Towarzystwo na Rzecz Ziemi oraz Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych zorganizowały w dniu 13 listopada konferencję pn. "Przyrodnicze i środowiskowe walory stawów karpiowych, żwirowni i łowisk wędkarskich, wykorzystanie ich pozaprodukcyjnych walorów dla potrzeb edukacji ekologicznej i lokalnych programów rozwoju".
Konferencja odbyła się w ośrodku "Sudety" w Pokrzywnej i adresowana była przede wszystkim do nauczycieli, przedstawicieli organizacji ekologicznych i przyrodniczych, właścicieli stawów, wędkarzy, a także władz lokalnych. Jej tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem i wzięło w niej udział niemal 100 osób. W pierwszej części wykładów przedstawiono m.in. pozahodowlane walory stawów karpiowych oraz możliwości ich wykorzystania. Pokazano także sposoby rozwoju różnorodnych inicjatyw lokalnych w oparciu o hodowlę karpia. Przykładem była tutaj inicjatywa "Dolina karpia" realizowana na terenie gminy Zator, o której można dowiedzieć się więcej klikając TUTAJ.
Druga część wykładów skierowana była do osób zajmujących się na codzień hodowlą ryb. Przedstawiono w niej możliwości dofinansowania tego typu działalności ze środków unijnych. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali również plansze edukacyjne, broszury, ulotki oraz filmy przedstawiające różnorodne aspekty stawów karpiowych i hodowli ryb.
Mamy nadzieję, że przedstawione na konferencji możliwości, jakie wiążą się z obecnością stawów karpiowych na danym terenie, zainteresowały uczestników i będą realizowane również na Opolszczyźnie.

Czytany 1773 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by