Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

piątek, 28 październik 2022 12:45

Kreatywne warsztaty stroikowe w duchu "zero waste"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Tegoroczne warsztaty "Stroikowe Zaduszki" zorganizowane zostały nie bez powodu. Co roku pierwszego listopada w dzień Wszystkich Świętych a także drugiego listopada w Dzień Zaduszny wybieramy się na groby naszych bliskich. Wspominamy ich zapalając znicze czy przyozdabiając groby stroikami, kwiatami, wieńcami.  Niestety potem wszystkie te nasze "wspomnienia" w postaci śmieci trafiają do koszy.

Warsztaty, które odbyły się w  Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Ładzy miały na celu pokazanie sposobów wykonania dekoracji na groby w duchu "zero waste" - czyli tak, aby nawet jeśli trafią do kosza będą w pełni biodegradowalne, bo wykonane z materiałów naturalnych.

O tym, że ozdoby wykonane z materiałów naturalnych są wyjątkowe, mogły się przekonać osoby, które brały udział w warsztatach florystycznych "Stroikowe Zaduszki". Podczas tego spotkania uczestnicy wykonali niesamowite stroiki i wianki ozdobione kwiatami z liści klonu, szyszkami, dziką różą, trawami i innymi materiałami łatwymi do odszukania w ogrodzie, lesie czy też na polu.

Cieszymy się, że praca nad samodzielnie wykonanymi ozdobami mogła sprawić tyle radości jej twórcom i sprawić by popatrzyli na  sztukę ozdabiania i dekoracji w nieco inny sposób.

Czytany 123 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 31 październik 2022 09:18

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by