Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

środa, 26 październik 2022 08:36

Terenowy Turniej Ekologiczny "Stobrawski Ekolog"

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Za nami XII edycja Terenowego Turnieju Ekologicznego, która w tym roku przebiegła pod hasłem „Wędrówka przez bory”. Tym razem Turniej odbył się przy siedzibie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego w Ładzy. Jak na XII edycję przystało w konkursie wzięło udział 12 szkół podstawowych z terenu Parku oraz jego najbliższych okolic. Każdą szkołę reprezentowały zespoły trzyosobowe. Przy pięknej pogodzie, drużyny wraz ze swoim opiekunem podążały trasą w pobliżu Ładzy, odnajdując zlokalizowane na niej stanowiska z zadaniami do wykonania. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt związanych z lasem. Wiedza którą sprawdzaliśmy często wykraczała ona poza podstawę programową klas V i VI, ale nie jest to niczym szczególnym dla młodych pasjonatów-przyrodników, biorących udział w konkursie.

W tym roku I miejsce na podium oraz tytuł Stobrawski Ekolog 2022 wywalczyła drużyna z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kup, w składzie: Lea Chodorwska, Emilia Nalewaja oraz Mikołaj Ochocki, pod opieką Pani Alicji Stefan.

II miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Domaradzu, w składzie: Marlena Piędzioch, Aleksander Pietron oraz Wojciech Michta, pod opieką Pani Anny Mroczkowskiej.

III miejsce zajęli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. II Brygady Pancernej w Bogacicy, w składzie: Szymon Nowak, Noel Bursy, Kajetan Bursy, drużyna przygotowywana przez Pana Piotra Noculaka.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestniom za chęć pogłębiania wiedzy przyrodniczej oraz przyjazną atmosferę panującą podczas Turnieju. Dziękujemy również nauczycielom za przygotowanie uczniów i wzbudzanie w nich zamiłowania i szacunku do przyrody.
Jak co roku nagrody zostały ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu za co serdecznie dziękujemy.

Za nami XII edycja Turnieju, czas obmyślać pytania na edycję XIII miejmy nadzieję, że równie udaną.

Czytany 129 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 październik 2022 08:41

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by