Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

wtorek, 26 październik 2021 11:55

XI Terenowy Turniej Ekologiczny - podsumowanie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Za nami kolejna edycja Terenowego Turnieju Ekologicznego „Tropami mieszkańców lasu”. W tym roku turniej odbył się w Zabytkowej Hucie Żelaza w Zagwiździu, gdzie gościł nas kustosz tego obiektu Pan Andrzej Puławski. W konkursie wzięło udział 10 szkół z terenu Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Każdą szkołę reprezentowały zespoły trzyosobowe. Drużyny wraz ze swoim opiekunem podążały trasą wokół Zagwiździa, odnajdując zlokalizowane na niej stanowiska z zadaniami do wykonania. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt związanych z lasem oraz wiedzą przyrodniczą. Często wykraczała ona poza podstawę programową klas V i VI, ale nie jest to niczym szczególnym dla młodych pasjonatów-przyrodników, biorących udział w konkursie.

W tym roku I miejsce na podium oraz tytuł Stobrawski Ekolog 2021 wywalczyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. UNICEF z Opola (Czarnowąs) w  składzie: Małgorzata Lasota, Łukasz Lisowski, Iwona Pawlak pod opieką Pani Marii Goczoł-Gontarek.  

II miejsce zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa im. II Brygady Pancernej w Bogacicy reprezentowana przez Monikę Nowak, Szymona Nowaka i Kajetana Bursy z opiekunem Panem Piotrem Noculakiem.

III  miejsce zajęli uczniowie z Publicznej Szkole Podstawowej w Jełowej – Marcel Biczysko, Lars Buchta oraz Jakub Hajduk z opiekunem Panią Beatą Tomaszek.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy opiekunom uczniów za umożliwienie im wzięcia udziału w tym konkursie. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji konkursu: Panu Michałowi Golenia – Wójtowi Gminy Murów, Pani Gabrieli Jaguś z UG w Murowie, Pani Eli Kuźnickiej z PK „Góra Św. Anny”, wszystkim nauczycielom i uczniom. Jak co roku nagrody zostały zakupione ze środków pozyskanych z WFOŚiGW w Opolu za co też serdecznie dziękujemy.

Za nami XI edycja Turnieju, czas obmyślać pytania na edycję XII. Do zobaczenia za rok.

Czytany 510 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 26 październik 2021 12:00

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by