Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

wtorek, 12 październik 2021 11:06

Światowy Dzień Drzewa w Dobrzeniu Wielkim - podsumowanie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Obchody Światowego Dnia Drzewa w Gminie Dobrzeń Wielki już za nami. Podczas pierwszego dnia dla ponad 100 dzieci ze szkół podstawowych poprowadziliśmy  konkursy i zajęciach edukacyjne dotyczące drzew i ich znaczenia dla ludzi i zwierząt. Podczas spotkania z rolnikami tłumaczyliśmy dlaczego zadrzewienia są tak ważne nie tylko z punktu widzenia przyrodniczego, ale też dla ludzi. Pokazaliśmy jak szpalery drzew wpływają pozytywnie na sąsiadujące z nimi uprawy oraz jak duże znaczenie mają zadrzewienia nadwodne. 

W drugim dniu obchodów wspólnie z młodzieżą z liceum w Dobrzeniu Wielkim, radnymi i przedstawicielami Lasów Państwowych sadziliśmy jabłonie na ulicy Strzelców Bytomskich, zwanej potocznie „Jabłonkami”. Mamy nadzieję, że drzewa się przyjmą , a ulica odzyska swój dawny charakter jabłoniowej alei. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy brać udział w tej lokalnej inicjatywie i mamy nadzieję, że przyniesie ona wymierne efekty w postaci zwiększenia świadomości ekologicznej mieszkańców gminy oraz  odtworzeniu zanikających zadrzewień liniowych, zwłaszcza przydrożnych i śródpolnych. Oby więcej takich działań na terenie parków i w całym naszym województwie.

Czytany 278 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 październik 2021 11:12

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by