Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

wtorek, 31 sierpień 2021 13:02

O pszczołach, trzmielach i ...

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnią sobotę sierpnia w siedzibie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego spotkali się wielbiciele miodów pszczelich i tacy, którzy chcieli tylko posłuchać o naszych małych sprzymierzeńcach: owadach zapylających. Uczestnicy zajęć mieli wspaniałą okazję poznać bliżej te owady i poszerzyć swoją wiedzę na temat roli jaką odgrywają one w przyrodzie.

Gościem specjalnym warsztatów był pan Piotr Szafrański Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Pan Piotr, który od wielu lat zajmuje się pszczelarstwem, zadziwił nas wszystkich ogromem swojej wiedzy i doświadczeniem w swojej pracy przy pszczołach. Dzięki niemu uczestnicy warsztatów mogli zobaczyć różne narzędzia niezbędne podczas pracy w pasiece oraz produkty pozyskiwane z pracy pszczół. 

Następnie uczestnicy warsztatów degustowali miody i próbowali odgadnąć ich smaki. Każdy uczestnik miał też okazję zrobić pszczółkę z korka, lampion oraz świece z węzy. 

 Na koniec każdy wykonał domek dla owadów zapylających, który mógł zabrać ze sobą do domu.

Celem naszych warsztatów skierowanych głównie do dzieci z rodzicami, było rozbudzanie w nich świadomości, że owady zapylające to nie tylko pszczoły miodne, które są również bardzo pożyteczne, ale też setki innych gatunków m.in. dzikich pszczół i trzmieli. Często o nich bardzo mało wiemy, a nawet na co dzień ich nie zauważamy nie wiedząc, że ich znaczenie w przyrodzie jest nieocenione.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Piotrowi Szafrańskiemu za przybycie na nasze warsztaty, a wszystkim uczestnikom za wspólnie dobrze spędzony czas.

 

Czytany 306 razy Ostatnio zmieniany środa, 01 wrzesień 2021 11:12

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by