Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

wtorek, 13 sierpień 2019 12:43

Dzień Pszczół w Stobrawskim Parku Krajobrazowym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 10 sierpnia w Stobrawskim Parku Krajobrazowym obchodziliśmy Dzień Pszczół. Z tej okazji w naszej siedzibie odbyły się warsztaty edukacyjne składające się z kilku części. Zajęcia rozpoczęliśmy prezentacją multimedialną pt.: „Fascynujący świat owadów zapylających”. Dowiedzieliśmy się m.in.: czy wszystkie owady zapylają rośliny, jak wygląda „czarna” pszczoła, jak żyją dzikie pszczoły, a jak te mieszkające w ulu, uzupełniając krzyżówkę poznaliśmy owoce i warzywa, które zawdzięczamy pracy owadów zapylających. Poszerzyliśmy wiedzę dotyczącą zagrożeń, które czyhają na te niezwykle ciekawe zwierzęta oraz sposoby, którymi możemy im pomóc przetrwać w otaczającym je świecie.

W drugiej części prowadzonej przez Pana Bernarda Ogrodnika – lokalnego pszczelarza, poznaliśmy urządzenia służące do produkcji miodu, zobaczyliśmy ul zarówno od zewnątrz jak i od środka, kompletny strój pszczelarza, podkurzacz oraz wirówkę, mogliśmy także sprawdzić zawartość wody w miodzie przy pomocy refraktometru. Następnie odbyła się krótka degustacja kilku rodzajów miodów oraz zajęcia plastyczne. Wykonaliśmy świece z węzy, czyli wosku mającego postać cienkiego arkusza z wytłoczonymi na nim kształtami komórek plastra miodu, własnoręcznie zrobiliśmy pszczółkę przy wykorzystaniu papierowych tulejek oraz kwietny lampion.  Bogatsi w wiedzę i wykonane pamiątki przeszliśmy pod wiatę na wspólne ognisko, które zakończyło tegoroczny Dzień Pszczół. Dziękujemy Panu Bernardowi Ogrodnikowi, za poświęcony czas, przygotowanie warsztatu pszczelarza oraz przekazaną wiedzę. Podziękowania również składamy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas oraz zaangażowanie. Jednocześnie zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych.

Czytany 563 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by