Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

czwartek, 04 lipiec 2019 08:15

Rozpoczęcie wakacji w Stobrawskim Parku Krajobrazowym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu wczorajszym warsztatami entomologicznymi w Zagwiździu rozpoczęliśmy cykl wakacyjnych zajęć w Stobrawskim Parku Krajobrazowym. Jak zwykle dopisały nam humory, szczęście i owady. Spotkaliśmy przedstawicieli m.in.: chrząszczy, pluskwiaków, muchówek, błonkówek, motyli, prostoskrzydłych i siatkoskrzydłych. Były też drapieżne mrówkolwy, trzyszcze i modliszki, które wzbudziły szczególne zainteresowanie uczestników.  Spotkaliśmy również charakterystyczną, podobną do dużej pszczoły wardzankę, która karmiła złowionymi muchówkami swoje potomstwo ukryte w norce wykopanej w piasku. Oczywiście wszystkie złowione owady po obejrzeniu przez uczestników warsztatów odzyskały wolność.

Kolejne planowane przez nas na te wakacje zajęcia odbędą się jeszcze m.in. w Popielowie, Rybnej, Kaniowie, Lubieniach, Karłowicach, Pokoju i oczywiście w Ładzy. Będą skierowane do uczestników półkolonii organizowanych na terenie parku, ale będą też spotkania otwarte dla wszystkich chętnych. Będziemy o nich informować na naszej stronie internetowej i już teraz serdecznie na nie zapraszamy.  

 

Czytany 375 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 04 lipiec 2019 08:34

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by