Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

piątek, 28 czerwiec 2019 10:13

Warsztaty entomologiczne w Stobrawskim Parku Krajobrazowym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu wczorajszym w Stobrawskim Parku Krajobrazowym odbyły się warsztaty entomologiczne. Zajęcia rozpoczęły się w siedzibie parku  w Ładzy prezentacją o różnorodności świata owadów. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o biologii i zachowaniach tej grupy zwierząt oraz poznaliśmy bliżej charakterystykę niektórych gatunków, oraz ich znaczenie dla nas ludzi.  Doświadczyliśmy na czym polega praca entomologa poprzez obserwację owadów pod binokularem, oglądanie zbiorów w gablocie entomologicznej, przeglądanie przewodników i kluczy do ich oznaczania.

Po części teoretycznej nadszedł czas na zastosowanie wiedzy w praktyce. Zabraliśmy ze sobą czerpaki entomologiczne oraz lupy i wyruszyliśmy w teren. Tam, po krótkim instruktażu sprawdzaliśmy jakie owady żyją na pobliskiej łące. Udało nam się spotkać przedstawicieli chrząszczy, pluskwiaków, motyli, mrówek, prostoskrzydłych (potocznie koników polnych), muchówek, błonkówek i siatkoskrzydłych. Ich różnorodność i ilość dla wielu była sporym zaskoczeniem. Zwieńczeniem wysiłków związanych z poszukiwaniem owadów było wspólne ognisko. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za wspaniałą atmosferę, pełne zaangażowanie i poświęcony czas. Jednocześnie zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych.

Czytany 803 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 czerwiec 2019 10:23

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by