Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

piątek, 07 czerwiec 2019 12:00

Warsztaty łąkarskie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek 31 maja w siedzibie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego odbyły się warsztaty edukacyjne przybliżające uczestnikom rolę i znaczenie łąk, połączone z samodzielnym wysianiem łąki kwietnej. Uczestnikami zajęć byli uczniowie trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu.

Zajęcia rozpoczęła prezentacja, podczas której uczniowie zostali zapoznani z ogólną charakterystyką Stobrawskiego Parku Krajobrazowego oraz znaczeniem łąk dla zachowania bioróżnorodności. Następnie w wyznaczonym miejscu przygotowali teren i wysiali łąkę kwietną z zakupionej wcześniej mieszanki. Z niecierpliwością oczekujemy efektów tych działań, o których będziemy informować w przyszłości. Mamy nadzieję, że kwietna łąka stanie się nie tylko ozdobą terenu przy siedzibie parku, ale i miejscem odwiedzanym przede wszystkim przez owady zapylające, które będzie można tam obserwować.  Po warsztatach uczniowie wzięli udział w wycieczce terenowej z pracownikiem Parku oraz ognisku integracyjnym. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy w imieniu naszym i owadów za pracę włożoną w powstanie łąki i zapraszamy do udziału w innych wydarzeniach organizowanych przez ZOPK.

Czytany 383 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by