Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

poniedziałek, 08 kwiecień 2019 07:39

Dzień Bobrów w Stobrawskim Parku Krajobrazowym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek 5 kwietnia 2019 r. po raz pierwszy obchodziliśmy w Stobrawskim Parku Krajobrazowym Dzień Bobrów. Według kalendarza, Międzynarodowy Dzień Bobrów obchodzony jest w dniu 7 kwietnia. Wydarzenie to ma celu poszerzenie wiedzy na temat tych ciekawych zwierząt, zwrócenie uwagi na ich rolę w przyrodzie i potrzebę ochrony. Bobry i ich działalność są nieodłącznym elementem dolin rzecznych i stawów hodowlanych na terenie naszego parku.

W ramach obchodów Dnia Bobrów w Stobrawskim Parku Krajobrazowym uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Kup zobaczyli prezentację i film przedstawiające biologię, zachowania i znaczenie bobrów w przyrodzie. Następnie ruszyliśmy z siedziby parku w kierunku rzeki Budkowiczanki w poszukiwaniu śladów ich obecności. Udało nam się odnaleźć mnóstwo śladów działalności bobrów m.in. liczne zgryzy. Pierwsze obchody Dnia Bobrów w Stobrawskim Parku Krajobrazowym można uznać za bardzo udane i chcemy aby ten dzień zagościł na stałe w kalendarzu organizowanych przez nas imprez. Bo bóbr to zwierzę wyjątkowe, które zasługuje na nasze zainteresowanie i szacunek.

 

Czytany 732 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 kwiecień 2019 07:47

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by