Wydrukuj tę stronę
wtorek, 25 wrzesień 2018 07:07

Terenowy Turniej Ekologiczny 2018

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Stobrawski Park Krajobrazowy już po raz dziewiąty organizuje Terenowy Turniej Ekologiczny. Tegoroczna edycja nosi nazwę „Wędrówka przez bory”.  Jest on przeznaczony dla uczniów V i VI klas szkół podstawowych z terenu parku oraz jego najbliższych okolic. Celem Turnieju jest promowanie walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych Stobrawskiego PK, poszerzenie praktycznej wiedzy z zakresu ochrony przyrody i środowiska, jak również rozbudzanie zamiłowania oraz szacunku do przyrody. Młodzież biorąca w nim udział, będzie miała wspaniałą sposobność wykorzystania wiedzy teoretycznej nabytej w szkole, podczas wykonywania zadań praktycznych w terenie. Bardzo serdecznie zapraszamy szkoły do wzięcia w nim udziału.

Finał odbędzie się 24 października 2018 r., rozpoczęcie planowane jest na godzinę 9.00, natomiast zakończenie z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród na godzinę 14.00. Rozpoczęcie i zakończenie planowane jest w Siedzibie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego w Ładzy.
Szkoły chcące wziąć udział w turnieju zobowiązane są do wysłania pisemnego zgłoszenia (wzór formularza zgłoszeniowego w załączeniu): na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
podając DRUKOWANYMI LITERAMI imiona i nazwiska uczniów reprezentujących szkołę oraz imię i nazwisko opiekuna w nieprzekraczalnym terminie – do 12 października br.
Ze względów organizacyjnych liczba drużyn mogących wziąć udział w turnieju jest ograniczona (maksymalnie 15 szkół) z tego względu o udziale w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.
Zachęcamy do udziału w naszym Terenowym Turnieju Ekologicznym, jest on bowiem swoistą przygodą i zabawą, ale co najważniejsze przybliża świat przyrody w najlepszy z możliwych sposobów, bo przez bezpośredni z nią kontakt. Rozwija umiejętności współzawodnictwa i pracy w grupie oraz pomaga zrozumieć pojęcie grupowej odpowiedzialności.
Poniżej do pobrania: regulamin, karta zgłoszeniowa oraz oświadczenie.

Czytany 1017 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 wrzesień 2018 07:10