Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

poniedziałek, 26 październik 2015 12:53

Terenowy Turniej Ekologiczny w Stobrawskim PK

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W dniu 22 października 2015 r. odbyła się VI edycja Terenowego Turnieju Ekologicznego, tym razem hasłem turnieju było „W dolinie Budkowiczanki”. Tegoroczny turniej odbył się w miejscowości Zagwiździe do której to powróciliśmy z tym wydarzeniem po dwóch latach przerwy. Impreza została przeprowadzona w malowniczej, jesiennej scenerii doliny Budkowiczanki połączonej z niezwykłą atmosferą dawnej huty żelaza w Zagwiździu. Turniej został zorganizowany przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. W organizacji pomogli również: Gmina Murów, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Państwowa Straż Rybacka w Opolu.
Celem Turnieju jest promowanie walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, poszerzenie praktycznej wiedzy z zakresu ochrony przyrody i środowiska, jak również rozbudzanie zamiłowania oraz szacunku do przyrody.


Do turnieju zgłosiło się 13 szkół podstawowych z miejscowości: Bąkowice, Brzeg, Chudoba, Czarnowąsy, Dobrzeń Wielki, Domaradz, Karłowice, Kup, Łubniany, Pokój, Popielów, Stare Budkowice i Wąsice. Każda szkoła była reprezentowana przez trzech uczniów - zwycięzców etapu szkolnego. Aby wybrać trzech reprezentantów, szkoły przeprowadziły eliminacje wewnątrzszkole w których łącznie wzięło udział ok. 130 uczniów.
Start i meta turnieju miały miejsce w Regionalnej Sali Muzealnej w Zagwiździu.
Uczestnicy mieli do przejścia ok. 3,5 km trasę prowadzącą przez malownicze tereny okolicy Zagwiździa i Murowa. Uczniowie podczas wędrówki zobaczyli m.in. śródlądowe wydmy, rzekę Budkowiczankę oraz średniowieczne grodzisko. Na trasie rozmieszczono 6 punktów tematycznych, gdzie uczniowie mogli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przyrody, biologii, geografii oraz ekologii. Sprawdziliśmy wiedzę uczniów z rozpoznawania m.in. ryb, ssaków, owadów oraz drzew. Na każdym z punktów uczestnicy rozwiązywali zadania grupowe oraz indywidualne. Uczniowie maksymalnie mogli uzyskać 80 punktów.
Młodzież biorąca w nim udział, miała wspaniałą sposobność wykorzystania wiedzy teoretycznej nabytej w szkole, podczas wykonywania zadań praktycznych w terenie.
Na mecie na uczestników czekał ciepły posiłek ufundowany przez Gminę Murów.


Po podsumowaniu wyników nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Nagrody w turnieju ufundowali: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych.

KLASYFIKACJA:
I Miejsce - 64 pkt.
oraz tytuł  "STOBRAWSKI EKOLOG 2015"
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kup,
w składzie: Kamil Krystończyk, Bartosz Chłądzyński, Marlon Leja.
Opiekun: Alicja Stefan


II Miejsce – 63 pkt.
Zespół Szkół w Czarnowąsach,
w składzie: Julia Szymaniec, Amelia Rojek, Julia Nowicka.
Opiekun: Maria Goczoł - Gontarek.

III Miejsce - 61,5 pkt.
Szkoła Podstawowa w Wąsicach,
w składzie: Karolina Duda, Zuzanna Grabka, Justyna Błaszczyk.
Opiekun: Ewa Lewandowska.

IV Miejsce - 58,5 pkt.
Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Budkowicach,
w składzie: Agnieszka Dydzik, Patrycja Bieganowska, Tomasz Mazurek.

Opiekun: Zenona Czwojdzińska.


V Miejsce - 56 pkt.
Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach,
w składzie: Natalia Modziewicz, Julia Piechota, Stanisław Trela.
Opiekun: Bożena Morawska - Jednoróg oraz Iwona Najdek

.
Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tegorocznego turnieju: Panu Andrzejowi Puławskiemu Wójtowi Gminy Murów oraz Pani Marii Niedziółce Komendant Państwowej Straży Rybackiej w Opolu.
Dziękujemy również osobom, które pomogły nam w przeprowadzeniu konkursu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę oraz zapraszamy wszystkich na VII Terenowy Turniej Ekologiczny, który odbędzie się już za rok.

Czytany 3330 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 październik 2015 13:39

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by