Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

piątek, 04 listopad 2022 12:10

Warsztaty mineralogiczne- zapraszamy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapraszamy w dniu 18.11.2022 r. do siedziby Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” na warsztaty mineralogiczne pn. „Minerały - wyjątkowe okazy ukryte w skałach”. Do wzięcia udziału zachęcamy zarówno początkujących zbieraczy, jak i pasjonatów z doświadczeniem kolekcjonerskim.

Warsztaty pozwolą Państwu w sposób aktywny zdobyć umiejętność rozpoznawania skał i określenia ich cech fizycznych jak barwy, połysku, twardości, łupliwości, a także poznać metody przeprowadzania poszukiwań  oraz zasady tworzenia i eksponowania swoich okazów. Ucząc się korzystania z prezentowanych technik i przyrządów badawczych każdy z uczestników otrzyma minerały do rozpoznania oraz będzie miał możliwość obejrzeć je pod mikroskopem stereoskopowym.

Na zajęciach zaprezentujemy minerały z Sudetów, a zwłaszcza pokażemy te z terenu Gór Opawskich. Przybliżymy historię tego miejsca związaną z wydobyciem złota i cennych minerałów.

Aby poczuć trud górniczy i zaspokoić głód kolekcjonera, każdy z uczestników spróbuje swoich sił w pozyskiwaniu kamieni szlachetnych, które to po samodzielnym wydobyciu staną się jego własnością. Zachęcamy również do wypróbowania dawnych technik płukania złota na specjalnie przygotowanej płuczni.

Warsztaty organizowane będą  na terenie siedziby Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” (Pokrzywna 11) w sali edukacyjnej oraz na skwerze za budynkiem siedziby. Zajęcia adresujemy dla osób dorosłych, ale zapraszamy także rodziny z dziećmi (od 11 lat). Czas przewidziany na zajęcia to ok. 2 - 3 godz.

Spotkanie rozpoczynamy o godz. 15.30.

Warsztaty są bezpłatne ale liczba miejsc jest ograniczona. Przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Osobą do kontaktu jest p. Anna Torbus (tel.: 77 439 75 48/ mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Mamy nadzieję, że wyposażymy Państwa w wiedzę, która pomoże początkującym kolekcjonerom uporać się z trudnościami rozpoznawania skał i minerałów, co pozwoli na samodzielne prowadzenie  poszukiwań w terenie.

Zapraszamy!

Czytany 105 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 listopad 2022 13:03

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by