Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

poniedziałek, 03 październik 2022 08:37

Mały Terenowy Turniej Ekologiczny - relacja z finału turnieju

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

 

W dniu 29 września 2022 r. odbył się finał Małego Drużynowego Turnieju Terenowego w PK „Góry Opawskie”. Na leśnej polanie w Dolinie Bystrego Potoku w Pokrzywnej  stawiło się 10 drużyn z klas I-III szkół podstawowych z terenu Parku i jego okolic (gmin: Prudnik, Głuchołazy, Lubrza). 

Na wyznaczonych stanowiskach uczestnicy zmierzyli się z różnego rodzaju zadaniami wykazując się praktyczną wiedzą z zakresu ochrony przyrody i środowiska. Za pomocą zmysłów: dotyku, smaku, węchu, wzroku i słuchu, reprezentanci szkół rozpoznawali z jakimi gatunkami roślin i zwierząt mają do czynienia. Zadania, które przygotowaliśmy dla dzieci miały formę zabaw, stąd też żadna z drużyn nie miała kłopotu z ich zaliczeniem. Wszystkim uczestnikom Turnieju zasłużenie przyznano nagrody i dyplomy.

Do Małego Drużynowego Turnieju Terenowego w PK „Góry Opawskie” zakwalifikowały się szkoły w składzie:

 

 

 

 I. Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia „Złoty Potok” w Łące Prudnickiej

  1. Amelia Przytuła
  2. Helena Kożuszko
  3. Martyna Madera
  4. Antoni Poterałowicz

      Nauczyciel: Bernard Franke                         

II. Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jarnołtówek

  1. Mikołaj Charczuk
  2. Kacper Duźniak
  3. Bartosz Kawalec
  4. Szymon Duźniak

        Nauczyciel: Małgorzata Kroczek                             

III. Szkoła Podstawowa w Lubrzy

  1. Antoni Gąsior
  2. Jakub Łuczyszyn
  3. Oliwia Ziemba
  4. Hanna Fabianowicz 

 Nauczyciel: Barbara Lesiów

IV. Publiczna Szkoła Podstawowa w Szybowicach

  1. Rafał Galas
  2. Kornelia Górzańska
  3. Lena Stępień
  4. Paulina Surmińska

Nauczyciel: Danuta Terlecka

V. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1w Prudniku

  1. Jan Sadłek
  2. Błażej Handel
  3. Jan Licznar
  4. Wiktor Twardowski

Nauczyciel: Renata Bugla

 VI. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuchołazach

  1. Dawid Staliś
  2. Filip Stawiński
  3. Nel Szenawa
  4. Zuzanna Wilczyńska

Nauczyciele: Jolanta Midor, Anna Zając                 

 VII.     Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 w Prudniku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Prudniku        

  1. Maksymilian Pinkowski
  2. Julia Hakman
  3. Maja Chawa
  4. Ksawery Lambert

Nauczyciel: Bogusława Hul

 VIII.    Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Świętowie         

  1. Dorota Frankiewicz
  2. Jan Świetlikowski
  3. Aleksandra Jabłońska
  4. Franek Marcinkowski

Nauczyciele: Agnieszka Kurosad-Bilińska, Alicja Królikiewicz

 IX. Zespół Szkół w Prudniku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4

  1. Maria Sacha
  2. Maria Kryś
  3. Maksymilian Wojnar
  4. Rafał Bagiński

Nauczyciele: Bernadeta Pałętka

 X. Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego "Przyjazna Szkoła"

w Gierałcicach

  1. Zuzanna Magdziak
  2. Piotr Motłoch
  3. Nikola Makowiecka
  4. Jan Winiarz

Nauczyciel: Marta Winiarz

Ponadto wyróżnienie za ponadprzeciętną wiedzę przyrodniczą otrzymali:

  1. Maja Chawa
  2. Maria Sacha
  3. Mikołaj Charczuk

 Jeszcze raz dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie dzieci do konkursu. Szczególne podziękowania ślemy również do naszych edukatorów z SPK i GŚA a także pracowników Nadleśnictwa Prudnik, którzy wsparli nas podczas organizacji konkursu.

 

 

Czytany 252 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 październik 2022 11:57

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by