Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

piątek, 18 marzec 2022 07:00

Pożegnanie zimy w Górach Opawskich

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już w najbliższą niedzielę tj. 20.03.2022 r. o godz. 12.00 zapraszamy do udziału w wydarzeniu „Pożegnanie zimy”. Już tradycją stała się organizowana przy schronisku „Pod Biskupią Kopą” inscenizacja symbolicznego pożegnania „królowej śniegu”, wystawiana przez żołnierzy grup rekonstrukcyjnych z Nysy i Zlatych Hor. I tym razem wojsko Legii Polsko-Włoskiej z Nysy oraz Gwardii Cesarskiej ze Zlatych Hor zmierzą się w walce z siłami  zimy. W programie przewidziano również wiele innych atrakcji m.in. występ muzyczny, pokazy musztry oraz strojów z minionych epok, a także smakowanie niezwykłego specjału Gór Opawskich.

Dla wszystkich spragnionych wiedzy o walorach przyrodniczo-krajobrazowych Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” przygotowaliśmy materiały informacyjne, a najmłodszych zapraszamy na przyrodnicze zabawy z nagrodami.

Zachęcamy do wspólnego spaceru w stronę schroniska „Pod Biskupią Kopą” w towarzystwie legionistów (zbiórka o godz. 10.00 na parkingu przy ośrodku Ziemowit w Jarnołtówku”). Dotrzeć do celu można również indywidualnie od strony doliny Bystrego Potoku z Pokrzywnej.

Organizatorami wydarzenia „Pożegnania zimy” są: oddział PTTK w Głuchołazach, Urząd Miejski w Głuchołazach, Górski Dom Turysty PTTK „Pod Kopą Biskupią”, grupy  rekonstrukcyjne z Nysy i ze Zlatych Hor oraz Park Krajobrazowy „Góry Opawskie”.

Czytany 350 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 marzec 2022 07:14

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by