Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

środa, 28 lipiec 2021 10:33

Lato w Parku Krajobrazowym „Góry Opawskie”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ramach wakacyjnych spotkań w Parku Krajobrazowym „Góry Opawskie” promowaliśmy ochronę bioróżnorodności na warsztatach przyrodniczych, podczas pieszych wycieczek po okolicy oraz na piknikach edukacyjnych.

Warsztaty prowadzone były głównie dla najmłodszych i młodzieży, ale z oferty skorzystali również dorośli. W Parku gościliśmy przyjezdnych turystów, rodziny z dziećmi oraz zorganizowane grupy kolonijne. Dla wszystkich przygotowaliśmy wiele atrakcji, gwarantujących doskonałą zabawę z przyrodą.

Zajęcia dostosowaliśmy do potrzeb osób, zainteresowanych naszym Parkiem. Były wycieczki górskie, pikniki zielarskie, płukanie złota, zabawy ruchowe, plastyczne, a także porcja ciekawostek o świecie przyrodniczym, wyjątkowych mieszkańcach lasu czy cennych siedliskach leśnych. Kto był ten wie, ile się działo!!! Między innymi, spośród licznych przyrodniczych zajęć, dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz płukania złota oraz cennych minerałów. Oprócz niezapomnianych wrażeń, zdobytych podczas pozyskiwania cennego materiału mineralogicznego, każdy uczestnik zabierał ze sobą tyle cennego kruszcu, ile sam wypłukał.

Dla tych, którzy byli spragnieni ruchu, okazją do usprawnienia kondycji były górskie wycieczki. Podczas pieszych wędrówek, na trasach dydaktycznych i szlakach turystycznych, przyroda odsłaniała się w różnej krasie, promując swą bogatą bioróżnorodność. Można było poznać nie tylko szatę roślinną ale i bogactwo przyrody nieożywionej z wysuwającymi się na pierwszy plan wychodniami skalnymi „Karolinek” i „Karlików”, z których rozpościerał się niezapomniany widok na panoramę Gór Opawskich.

A to jeszcze nie koniec! Przed nami druga połowa wakacji i nadarzająca się sposobność do odwiedzenia Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”!! Gorąco zapraszamy!!!

Zdjęcia do obejrzenia po kliknięciu CZYTAJ DALEJ.

Czytany 498 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 wrzesień 2021 09:38

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by