Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

środa, 31 marzec 2021 06:18

Sięgnij po Koronę Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”!

Oceń ten artykuł
(23 głosów)

 

Kto chociaż raz wędrował górskimi szlakami, wśród malowniczych pejzaży okolicznych wzniesień i w niemałym trudzie zdobył upatrzony górski szczyt, ten wie jak czuje się prawdziwy zwycięzca. Ileż sił witalnych w osobie naznaczonej mianem „zdobywcy”, co niejedną górę mogłaby przenieść.  Ileż szczęścia i radości przynosi dojście do celu, gdzie nagrodą jest zapierający dech w piersiach widok rozpościerający się ze szczytu góry. Każdy „zdobywca góry” wie,  jak schodzi się z koroną na głowie.

Okazją do takich wrażeń jest sięgnięcie po odznakę pn. Korona Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” ustanowioną przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych, organizatora tej akcji.

  Po zdobyciu wszystkich wymienionych wzniesień Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”, a są nimi: Biskupia Kopa, Srebrna Kopa, Zamkowa Góra, Średnia Kopa, Szyndzielowa Kopa, Bukowa Góra, Przednia Kopa, Długota, Olszak, Krzyżówka (Krzyżowa), Kobylica, Wróblik, Okopowa, Lipowiec, Gajna (Wężowa), Święta Góra, Trupina, Kapliczna Góra, Kozia Góra (Klasztorna), wystarczy jedynie jako potwierdzenie, wysłać wykonane przez siebie zdjęcie tabliczki z nazwą wzniesienia. Pamiętajmy jednak o  uwzględnieniu zasad dotyczących prawidłowego poruszania się po terenach objętych ochroną.

Prosimy o nadsyłanie zebranych zdjęć w formie elektronicznej (maksymalna objętość wszystkich zdjęć 10 MB), na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z niezbędnymi danymi (imię, nazwisko, miejscowość zamieszkania) oraz oświadczeniem RODO, które stanowi załącznik do regulaminu. Szczegóły dotyczące akcji w regulaminie.  

Zachęcamy wszystkich, aby skorzystali z pewnej formy przygody, zaspokoili ciekawość lub po prostu spędzili atrakcyjnie wolny czas. Więcej wyzwań, to więcej zmagań z naturą, ale i z własnymi  życiowymi celami. Odkryjcie w sobie pasję do poznawania coraz to innych miejsc, przesyconych bogactwem naturalnego piękna. Nic tak nie wzbogaca człowieka jak jego osobiste przeżycia. Dlatego nie wystarczy o tym przeczytać, chociaż można i od tego zacząć. Trzeba doświadczyć tego samemu.

A zatem, odkrywajmy walory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe, zwłaszcza na terenach mniej znanych i odwiedzanych w Parku Krajobrazowym „Góry Opawskie”.

Przypominamy!

 

Życzymy wytrwałości i powodzenia!

Czytany 10510 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 kwiecień 2021 12:52

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by