Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

piątek, 25 kwiecień 2014 20:00

Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej 2014

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Finał Mini Olimpiady Wiedzy Przyrodniczej 2014 „Drzewa otwartego krajobrazu - ich rola w przyrodzie i znaczenie dla innych organizmów” w Parku Krajobrazowym „Góry Opawskie” odbył się 24 kwietnia 2014 r., w Ośrodku Wypoczynkowym „Czerwony Kozioł” w Głuchołazach.
Przy organizacji konkursu Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych - Oddział dla Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”, jak co roku wsparło Nadleśnictwo Prudnik.
Honorowym patronatem Mini Olimpiadę objęli: Starosta Prudnicki, Starosta Nyski, Burmistrz Głuchołaz oraz Burmistrz Prudnika.
Zgodnie z przesłanymi do organizatora protokołami z eliminacji wewnątrzszkolnych wzięło w nich udział 149 uczniów. Do finału olimpiady zakwalifikowało się 38 uczniów z 14 szkół, jednak ostatecznie wzięło w nim udział 37 uczniów.
Uroczyste rozpoczęcie konkursu uświetnił swoją obecnością Starosta prudnicki Pan Radosław Roszkowski.
Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania dwuczęściowego testu.
Mimo, że tematyka konkursu była bardzo trudna, uczniowie w ciągu godziny poradzili sobie z zadaniami bardzo dobrze. Po małym słodkim poczęstunku uczestnicy konkursu wraz z opiekunami udali się pod opieką Pana Janusza Husaka na krótką wycieczkę po Parku Zdrojowym w Głuchołazach, a komisja konkursowa w składzie: Jarosław Feret (Urząd Miejski w Głuchołazach), Rafał Kasza (Nadleśnictwo Prudnik), Marek Kleczewski (Nadleśnictwo Prudnik), Dorota Kubień (Starostwo Powiatowe w Prudniku), Jadwiga Mulik (Urząd Miejski w Prudniku), Ryszard Mydło (Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych), Elżbieta Pigulska (Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych), Małgorzata Podborączyńska (Starostwo Powiatowe w Nysie), Bożena Suwała (Urząd Miejski w Prudniku), przystąpiła do sprawdzania prac.
Po powrocie z wycieczki wszyscy zaproszeni zostali na pyszny obiad, a następnie rozpoczęło się podsumowanie konkursu.
Laureatami Olimpiady zostali:
I miejsce - Łucja Mordarska - SP Nr 1 w Głuchołazach
II miejsce - Kornelia Gaweł - SP w Burgrabicach
III miejsce - Rafał Grudziński - SP w Charbielinie
IV miejsce - Iga Lubaś - SP Nr 2 w Głuchołazach
V miejsce - Martyna Rydz - SP w Łące Prudnickiej
VI miejsce - Kinga Prychła - SP w Jarnołtówku
VII miejsce - Karolina Bielakiewicz - SP w Gierałcicach
VIII miejsce - Kornelia Baziuk - SP w Polskim Świętowie
IX miejsce - Agnieszka Łukasik - SP w Lubrzy
X miejsce - Piotr Maksymowicz - SP w Charbielinie
Za wzorowe przygotowanie uczniów wyróżniono opiekunów: - Panią Małgorzatę Witos z SP Nr 1 w Głuchołazach - Panią Marzenę Sidzinę z SP w Burgrabicach - Pana Marka Łobosa z SP w Charbielinie.
Wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody (książki, nagrody rzeczowe, materiały promocyjne) i pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczali Nadleśniczy Nadleśnictwa Prudnik Pan Stanisław Jurecki i Burmistrz Głuchołaz Pan Edward Szupryczyński. Sponsorami nagród i konkursu byli: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, Nadleśnictwo Prudnik, Urząd Miejski w Prudniku, Urząd Miejski w Głuchołazach, Starostwo Powiatowe w Prudniku, Starostwo Powiatowe w Nysie, Euroregion „Pradziad” i Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych.
Więcej informacji na temat Mini Olimpiady znajdziecie TUTAJ.

Czytany 2403 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by