Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

czwartek, 02 październik 2008 18:54

IX Pieszy Rajd - Barwy Jesieni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 27 września br. Oddz. PTTK w Prudniku wspólnie z naszym Zespołem i Starostwem Powiatowym w Prudniku zorganizował dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych IX Pieszy Rajd - Barwy Jesieni.
Trasa tegorocznego rajdu prowadziła od Podlesia przez Tylną Kopę do schroniska i kaplicy Św. Anny na Przedniej Kopie, następnie ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną przez rezerwat geologiczno-krajobrazowy „Nad Białką” do części zdrojowej miasta Głuchołazy. W rajdzie uczestniczyło 5 drużyn: ze szkół podstawowych w Śmiczu i Moszczance, Gimnazjum Nr 1 w Prudniku, Zespołu Szkół Specjalnych w Prudniku oraz drużyna harcerska z Hufca Prudnickiego.
Przed wyjściem na trasę uczestnicy rajdu posadzili na skwerze przy ul. Kościuszki w Prudniku, nieopodal siedziby Oddz. PTTK, sadzonkę sosny Taborskiej dla upamiętnienia ogłoszenia przez PTTK roku 2008 - rokiem przyrody. Podczas wędrowania rajdowicze musieli wykazać się wiadomościami na temat walorów przyrodniczo-kulturowych Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”, ekologii i terenoznawstwa, co dokumentowane było w Karcie Trasy. Na zakończenie imprezy każda z drużyn zaprezentowała przygotowaną piosenkę turystyczną. Zwycięską drużyną tegorocznego rajdu została drużyna z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Kard. St. Wyszyńskiego w Prudniku.
Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali nagrodami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Prudniku, PTTK Oddz. w Prudniku i nasz Zespół, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali puchar przechodni Starosty Prudnickiego.

Czytany 2001 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by