Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

piątek, 13 czerwiec 2008 16:16

I Terenowy Turniej Wiedzy o Lesie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 12 czerwca 2008 r. odbył się I Terenowy Turniej Wiedzy o Lesie. Konkurs zorganizowany został po raz pierwszy dla uczniów szkół gimnazjalnych przez Nadleśnictwo Prudnik przy pomocy pracowników Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych w Pokrzywnej.
Zaproszenie wysłano do wszystkich 25 szkół gimnazjalnych położonych w granicach administracyjnych Nadleśnictwa Prudnik, ale ostatecznie do konkursu zgłosiło się 6 szkół: Publiczne Gimnazjum w Białej, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Prudniku, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach, Gimnazjum nr 2 w Głubczycach, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Głuchołazach, Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamienniku.
Szkoły reprezentowane mogły być przez trzech uczniów. Ostatecznie w VII konkurencjach wystartowało 15 uczestników. Najlepsze wyniki uczniowie uzyskali w rozpoznawaniu zwierząt na zdjęciach i oznaczaniu ich tropów. Większość uczestników uzyskała tu maksymalną liczbę punktów. Dobrze wypadło też rozpoznawanie głosów zwierząt – konkurencja, której wielu się obawiało. Podobnie było w przypadku testu z wiedzy o nadleśnictwie i Parku Krajobrazowym „Góry Opawskie”. Większe trudności sprawiło rozpoznawanie drzew i krzewów po liściach oraz oznaczanie grzybów, a także zaznaczanie na mapie nadleśnictwa istniejących form ochrony przyrody. Najtrudniejszą konkurencją okazało się oznaczanie wybranych gatunków roślin zielnych połączone z ich przyporządkowaniem do odpowiednich siedlisk.
Laureatami I Terenowego Turnieju Wiedzy o Lesie zostali:
I miejsce: Paula Migała - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach – 37,5 pkt (na 42 możliwe do zdobycia)
II miejsce: Maciej Masłyk - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach – 35,5 pkt
III miejsce: (2 osoby) Michał Markowski - Publiczne Gimnazjum w Białej i Bartosz Kuraś - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach - 30,5 pkt
Nagrodami dla laureatów konkursu był sprzęt turystyczny, albumy i książki przyrodnicze.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Pani Ewa Mochoń z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach, która przyczyniła się do sukcesu aż trzech laureatów konkursu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju oraz dziękujemy nauczycielom za trud jaki włożyli w przygotowanie uczniów do konkursu. Wszystkich zapraszamy za rok i mamy nadzieję, że spotkamy się już w szerszym gronie.

Czytany 2122 razy
Więcej w tej kategorii: « Rajd Maluchów Praktykanci z Francji »

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by