Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

środa, 04 czerwiec 2008 16:05

Rajd Maluchów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 31 maja na terenie Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” odbył się XXIX Pieszy Rajd Maluchów - jedna z największych takich imprez dla dzieci w Polsce, organizowana przez PTTK Oddział Sudetów Wschodnich w Prudniku i Prudnicki Ośrodek Kultury.
Dzieci i ich rodzice, dziadkowie oraz starsze rodzeństwo przemaszerowali około 4 km z Prudnika na teren hipodromu w Chocimiu, gdzie przygotowane były dla nich liczne atrakcje, zabawy, konkursy, występy artystyczne i cenne nagrody. Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych wraz z Nadleśnictwem Prudnik także włączyli się do organizacji imprezy. Na wspólnie przygotowanym stanowisku przeprowadzaliśmy gry i zabawy przyrodnicze. Dzieci mogły porysować, poukładać puzzle, pograć w gry logiczne, a nieco starsi zmierzyć się z zadaniami i testami dotyczącymi wiedzy o lesie oraz jego mieszkańcach. Wspólna zabawa służyła edukacji przyrodniczej, dzieci oswajały się z nazwami gatunków roślin i zwierząt występujących na naszym terenie oraz utrwalały sobie ogólną wiedze przyrodniczą. Oczywiście nikt nie opuszczał stanowiska z pustymi rękami.
Serdecznie gratulujemy organizatorom bardzo udanej imprezy!

Czytany 2165 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by