Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

piątek, 09 maj 2008 15:57

Konkurs Krajoznawczy "Góry Opawskie"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

26 i 27 kwietnia odbył się III etap Konkursu Krajoznawczego „Góry Opawskie” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Bodzanowie oraz Ośrodek Wypoczynkowy „Czerwony Kozioł”.
W trzech etapach konkursu trzyosobowe drużyny wraz z opiekunami musiały wykazać się spostrzegawczością, umiejętnością udzielania pierwszej pomocy, ale przede wszystkim znajomością terenu Gór Opawskich, jego walorów przyrodniczych, kulturowych oraz bogatej historii. Na uczestników konkursu czekały liczne atrakcje, m. in. wizyta na salce edukacyjnej Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych, zdobycie najwyższego szczytu Gór Opawskich, a także zapoznanie się z metodami wydobywania złota w rejonie Głuchołaz. Ciekawe konkurencje wymagały dużej wiedzy i pracy zespołowej. Nie było łatwo, ale na pewno było warto, gdyż zwycięska drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szybowicach pod opieką Pana Franciszka Dendewicza w nagrodę pojedzie na tydzień do Włoch. Niewiele mniej punktów zdobyła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach. Trzecie miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Prudniku.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a organizatorom konkursu bardzo dziękujemy, gdyż był to atrakcyjny i skuteczny sposób popularyzowania wśród dzieci i młodzieży wiedzy o terenie Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”.

Czytany 2128 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by