Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

czwartek, 14 styczeń 2010 12:39

"Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

III etap ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" wygrała drużyna z Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelcach Opolskich, w składzie: Marta Majewska, Maja Frukacz, Weronika Wójcik i Michał Sowa. Gratulujemy zwycięzcom oraz Pani Joannie Polańskiej, która przygotowywała do konkursu i motywowała swoich uczniów do nauki.

Dnia 13 stycznia b.r. odbył się III (tzw. parkowy) etap ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Wzięło w nim udział pięć szkół:

Publiczne Gimnazjum im. Św. Jacka Odrowąża w Izbicku , które reprezentowali następujący uczniowie: Angelika Gogolin, Katarzyna Tesarewicz, Piotr Rosa i Dawid Skóra. Opiekunem grupy i osobą, która przygotowywała młodzież do konkursu była Pani Anna Wrzeciono
Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach z drużyną w składzie: Aleksandra Bielecka, Anna Bonk, Sebastian Bonk i Oskar Zając, przygotowywanych przez Pana Mariusza Kowalczyka (w zastępstwie na czas trwania konkursu opiekunem był Pan Mariusz Pieszkała)

Publiczne Gimnazjum im. Św. Anny w Ujeździe, z którego przybyli na konkurs: Monika Stawiarska, Urszula Kainka, Karolina Zielonka i Kamil Grabiec, pod opieką i kierunkiem Pani Ireny Kosarzyckiej
Publiczne Gimnazjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Leśnicy, reprezentowane przez uczniów: Michał Hadasik, Franciszek Gebauer, Sebastian Guz i Michał Ludwig, nad którymi kierownictwo i opiekę sprawowała Pani Bogumiła Ptak
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelcach Opolskich, w składzie: Marta Majewska, Maja Frukacz, Weronika Wójcik i Michał Sowa, przygotowywani i pod opieką Pani Joanny Polańskiej

Konkurs polegał na rozwiązaniu 25 pytań testowych z czterema wariantami odpowiedzi. Piętnaście pierwszych pytań było opracowywanych przez pracowników Suwalskiego Parku Krajobrazowego (koordynatora krajowego konkursu) natomiast pozostałe 10 przez pracowników poszczególnych parków krajobrazowych, w których odbywały się etapy parkowe – w naszym przypadku przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych.
Zwycięzcami etapu parkowego zostali: Marta Majewska, Maja Frukacz, Weronika Wójcik i Michał Sowa z Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelcach Opolskich. Na dodatkowe wyróżnienie zasłużył Michał Sowa, który uzyskał najwyższą ilość punktów wśród wszystkich uczestniczących w konkursie uczniów. Serdecznie gratulujemy strzeleckiej drużynie I miejsca i życzymy powodzenia i wygranej w etapie wojewódzkim, który odbędzie się już na początku marca. Pozostałym szkołom i uczestnikom dziękujemy za dzielny udział w konkursie i zapraszamy do ponownego w nim udziału w przyszłym roku szkolnym.
Pragniemy także wyrazić wielkie podziękowania za wspieranie edukacji ekologicznej młodzieży i fundację nagród dla uczestników konkursu naszym sponsorom:

Pani Brygidzie Pytel – Wójtowi Izbicka, w imieniu której nagrody wręczała Pani Marzena Czech (sekretarz)
Panu Joachimowi Wojtali – Burmistrzowi Gogolina, w zastępstwie którego przybył Pan Bogusław Leśniewicz (sekretarz)
Panu Tadeuszowi Goc – Burmistrzowi Strzelec Opolskich, którego nagrody wręczał Pan Henryk Czempiel (Kierownik Referatu Inicjatyw Gospodarczych i Promocji)
Panu Tadeuszowi Kauch – Burmistrzowi Ujazdu, w zastępstwie przybyła Pani Anna Bajtek (z Referatu Gospodarki Gruntami Rolnictwa i Ochrony Środowiska)
Panu Łukaszowi Jastrzembskiemu – Burmistrzowi Leśnicy
Dziękujemy także Dyrekcji Domu Pielgrzyma za udostępnienie sali w celu przeprowadzenia części pisemnej konkursu.

Czytany 2680 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by