Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

czwartek, 08 wrzesień 2022 08:10

Goście z Czech z Geoparku KRAJINA BRÍDLICE

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj mieliśmy zaszczyt gościć u nas  grupę z Czech z Geoparku KRAJINA BRÍDLICE. Bardzo się cieszymy, że za cel wycieczki zagranicznej wybrali Geopark Krajowy Góra Świętej Anny i przy okazji zwiedzili również nasz Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”. Goście przyjechali do nas z prezentacją swojego geoparku. Podczas wizyty dowiedzieli się o kulisach powstawania naszego geoparku, zwiedzili rezerwat przyrody „Góra św. Anny” i geostanowisko „Kamieniołom nefelinitów” oraz poznali przeszłość geologiczną i historyczną Góry św. Anny.

Geopark KRAJINA BRÍDLICE  powstał w kwietniu tego roku jako dziesiąty geopark narodowy w Czechach. Geopark znajduje się w północno-wschodniej części Republiki Czeskiej, na obszarze pasma górskiego Nízký Jeseník. Północno-wschodnią krawędź wyznacza miasto Opawa, a południowo-zachodnią miasto Ołomuniec. Geopark ten reprezentuje górzysty krajobraz łupkowy powstały po kilkusetletniej eksploatacji górniczej.

Czytany 83 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 08 wrzesień 2022 09:17

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by