Wydrukuj tę stronę
środa, 15 czerwiec 2022 04:55

Pieszy Rajd Przedszkolaka - relacja

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 14 czerwca 2022 roku odbył się po raz kolejny Pieszy Rajd Przedszkolaka, który został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Leśnicy - Łukasza Jastrzembskiego. Współorganizatorami tegorocznego Rajdu byli: Nadleśnictwo Strzelce Opolskie i Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji.

W Rajdzie wzięły udział dwa przedszkola z gminy Leśnica:
1. Publiczne Przedszkole im. Braci Grimm w Leśnicy - ok. 50 dzieci
2. Publiczne Przedszkole w Zalesiu Śląskim - 8 dzieci

Z gminy Zdzieszowice w Rajdzie wzięły udział również dwa przedszkola:
1. Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Zdzieszowicach - ok. 25 dzieci
2. Publiczne Przedszkole w Żyrowej - ok. 16 dzieci

W tym roku trasa wiodła z amfiteatru skalnego w Górze św. Anny, czarnym szlakiem Jana Pawła II w kierunku Zdzieszowic, dalej leśną i śródpolną drogą Żyrowską do Parku Miejskiego w Leśnicy. Po drodze na dzieci na kilku przystankach czekały przyrodnicze zabawy, opowieści, gry, i zadania do wykonania. Osoby, które przygotowały te "atrakcje" to głównie pracownicy PK "Góra Św. Anny" (Beata Wielgosik, Elżbieta Witosza, Elżbieta Kuźnicka, Tomasz Biwo) oraz dwie osoby z Nadleśnictwa Strzelce Opolskie: Agnieszka Polowczyk i Dariusz Krzysztofowicz. Oto tematyka poszczególnych przystanków:
1. Opowieści o Górze św. Anny, Dolinie Krowioka i roli buka w przyrodzie (BW)
2. Zwierzęta leśne i gospodarskie (DK)
3. Labirynt z przeszkodami + nieznana opowieść o zgubach Czerwonego Kapturka ;) (EW)
4. Zabawy ruchowe z poznawaniem warstw lasy oraz leśne "kółko i krzyżyk" (EK)
5. Tropy zwierząt leśnych (AP)
6. Ptaki naszych lasów (TB)

Po przejściu całej trasy przyszedł czas na poczęstunek, tutaj sprawdziła się pysznie pobliska pizza, którą dzieci i my również zajadaliśmy z apetytem. Po posiłku nastąpiło uroczyste wręczenie medali, dyplomów i nagród, a dokonali tego P. Ireneusz Hebda - Dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych wraz z zastępcą Burmistrza Leśnicy - P. Andrzejem Iwanowskim, w akompaniamencie P. Agnieszki Polowczyk i P. Dariusza Krzysztofowicza z Nadleśnictwa Strzelce Opolskie. Wszyscy uczestnicy bezpiecznie dotarli na miejsce mety. Za przejście tak długiej trasy - ok. 6 km, otrzymali tytuł "Dzielnego wędrowca".

Fotorelacja:

Na zakończenie serdecznie dziękujemy naszym sponsorom:
Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu - za ufundowanie nagród.
Gminie Leśnica za pokrycie części kosztów związanych z poczęstunkiem, a Burmistrzowi Lesnicy za objęcie wydarzenia swoim Patronatem Honorowym.
Nadleśnictwu Strzelce Opolskie za współudział i pokrycie części kosztów poczęstunku dla uczestników.
Leśnickiemu Ośrodkowi Kultury i Rekreacji za bezpłatne udostępnienie pięknie zaadoptowanej stodoły na cele organizacyjne Rajdu.
Gminie Zdzieszowice za drobne gadżety i upominki dla przedszkoli.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, sponsorom za wsparcie tej pięknej inicjatywy oraz samym uczestnikom i nauczycielom wychowania przedszkolnego, a także dyrektorom przedszkoli za zgłoszenie się i udział w naszym Pieszym Rajdzie Przedszkolaka.

 

 

Czytany 124 razy Ostatnio zmieniany środa, 15 czerwiec 2022 12:41