Wydrukuj tę stronę
piątek, 11 luty 2022 11:05

Sowia Noc - Zapraszamy na niecodzienne spotkanie !

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych serdecznie zaprasza do udziału w Sowiej Nocy. Wydarzenie odbędzie się w Parku Krajobrazowym "Góra Św. Anny" 26 lutego 2022 r. (sobota) w godzinach od 17.00 do 21.00.

Sowia Noc ma na celu poznanie nocnego życia lasu i terenów otwartych. Podczas spotkania uczestnicy będą mogli zapoznać się z morfologią, biologią oraz potrzebą ochrony sów występujących na terenie PK "Góra Św. Anny".
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkie osoby dorosłe i dzieci od 10 roku życia wzwyż, zainteresowane poznaniem sów i nocnego życia przyrody.

Program wydarzenia:
17:00 - Rozpoczęcie spotkania pod siedzibą PK Góra Św. Anny (Góra Świętej Anny, ul. Leśnicka 10 - 50.455737, 18.166622).
17:10 - Krótkie omówienie morfologii, biologii i gatunków sów, które można spotkać na terenie PK Góra Św. Anny.
17:30 - Wycieczka terenowa z Góry Świętej Anny do Żyrowej przez rezerwat przyrody Lesisko – nasłuchiwanie i obserwacja sów.
20:00 - Wspólne ognisko w Żyrowej (50.456435, 18.135209).

Szczegóły i Regulamin wydarzenia dostępny po kliknięciu CZYTAJ DALEJ.

Warunki uczestnictwa w wydarzeniu:

  • wiek powyżej 10 lat (osoby niepełnoletnie poniżej 18 roku życia mogą uczestniczyć w wydarzeniu tylko i wyłącznie w towarzystwie dorosłych opiekunów)
  • kondycja fizyczna i psychiczna pozwalająca na około 2 godzinny nocny spacer w warunkach zimowych po nieutwardzonym gruncie
  • ubiór i obuwie adekwatne do warunków pogodowych
  • posiadanie sprawnej latarki, najlepiej umożliwiającej swobodny spacer (tzw. czołówki)
  • dobry humor, nastrój i nastawienie na słuchanie nocnych odgłosów lasu:)

Liczba miejsc ograniczona do 15 uczestników - liczy się kolejność zgłoszeń!
Aby zgłosić chęć udziału w spotkaniu prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczniny: 77 461 50 74.

Organizator nie zapewnia wyżywienia i napojów podczas wycieczki oraz wspólnego ogniska po jej zakończeniu. Prowiant na ognisko uczestnicy organizują sobie sami. W przypadku potrzeby organizator może zapewnić bezpłatny transport z Żyrowej dla kierowców, którzy pozostawili swój pojazd na Górze św. Anny.
Wydarzenie w całości odbędzie się na terenie otwartym (nie przewiduje się prelekcji stacjonarnej). Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania aktualnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Organizator zastrzega możliwość odwołania wydarzenia z powodu złej pogody (opady atmosferyczne lub silny wiatr) i sytuacji epidemiologicznej.

Czytany 695 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 luty 2022 11:45