Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

środa, 12 maj 2021 08:44

Mamo, tato jak tu ładnie ! Questy po Parku Krajobrazowym „Góra Św. Anny”

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny” jest doskonałym miejscem na rodzinne, krótkie wypady za miasto. W celu uatrakcyjnienia tych wyjazdów proponujemy czynne zwiedzanie poszczególnych miejsc z przygotowanymi przez nas Questami.

Pierwszą grą terenową objęty jest teren wokół skalnego amfiteatru i Pomnika Czynu Powstańczego. Tematyką gra nawiązuje do legend, ciekawej historii i przyrody tej części Parku. Tytuł gry to „Spacer z Petronelą po Krowioku”. Quest wiedzie szlakiem tajemniczych miejsc, które mają swoje odzwierciedlenie w topografii terenu. Ten wierszowany quest wprowadza dziecko w świat zaczarowanych legend, ale też ma wartość samą w sobie przez poznanie elementów przyrodniczych, historycznych, kulturowych. Wydaje się nam, że jest fajnym pomysłem na ciekawą naukę poprzez zabawę. Kim była Petronela? Co to jest Krowiok? Skąd takie nazwy? Co się w tym miejscu wydarzyło? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi zostaną uzyskane po rozwiązaniu Questu. Doskonałym uzupełnieniem zabawy będzie w domu lektura annogórskich legend.

Dla starszych dzieci został przygotowany Quest o tytule „Wyprawa do wnętrza Ziemi po geoskarb”. Ta z kolei gra przedstawia w sposób przystępny trudną tematykę geologiczną. Prowadzi przez najcenniejszy teren Geoparku Krajowego – geostanowisko nefelinitu. Dzięki wierszowanemu tekstowi dzieci poznają skały, skamieniałości, procesy geologiczne.

Chcemy aby nasze questy były dostępne i rozwiązywane w dowolnym terminie i czasie. Dlatego też będzie je można pobrać w wielu punktach Góry Św. Anny (siedziba Parku, PIT, restauracje, muzea) lub pobrać ją z naszej strony. Jednak aby dostać się do skarbu należy po rozwiązaniu Questu udać się w wyznaczone miejsce ( siedziba Parku, PIT).

Zabawa polega więc na pobraniu questu, udaniu się na trasę opisaną w grze i rozwiązywaniu kolejnych zagadek terenowych. Uzupełnienie wszystkich zagadek skutkuje uzyskaniem hasła końcowego. Z rozwiązanym Questem należy udać się do punktu oznaczonego na ulotce, gdzie kulminacyjnym momentem gry będzie otwarcie skrzynki ze skarbem, w której znajduje się pieczątka i certyfikat/ dyplom „Annogórskiego Badacza Tajemnic”. W celu jej otwarcia należy podać hasło a następnie otworzyć „skarb”  trzycyfrowym kodem dostępu z wypełnionej ulotki.

Zachęcamy gorąco wszystkich, którzy pragną rozwijać pasje poznawcze swoich pociech.

Questy do pobrania pojawią się po kliknięciu CZYTAJ DALEJ...

Czytany 952 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 01 czerwiec 2021 11:18

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by