Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

wtorek, 24 czerwiec 2014 19:15

Pieszy Rajd Przedszkolaka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 17 czerwca 2014 r. odbył się na terenie Parku Krajobrazowego "Góra Św. Anny" - Pieszy Rajd Przedszkolaka. W Rajdzie mogły wziąć udział przedszkola z 6 gmin leżących na terenie naszego Parku. Do Rajdu zgłosiły się 4 placówki: 3 z gminy Leśnica i 1 z gminy Zdzieszowice:
1. Publiczne Przedszkole im. Braci Grimm w Leśnicy - z tego przedszkola w Rajdzie wzięło udział 41 dzieci
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalesiu Śląskim - 26 dzieci
3. Zespół Szkolno-Przedszkony w Raszowej - 15 dzieci
4. Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Zdzieszowicach - 14 dzieci
Łącznie w Rajdzie wzięło udział 96 dzieci w wieku 5-6 lat.
Celem Rajdu było: poznawanie terenu i przyrody Parku Krajobrazowego "Góra Św. Anny", rozwijanie aktywnych form wypoczynku na łonie natury, uwrażliwianie na stan środowiska i kształtowanie postaw szacunku dla przyrody, integracja dzieci, ćwiczenie orientacji w terenie, rozwijanie poczucia samodzielności, wspólna nauka i zabawa.
Trasa Rajdu wiodła od Zdzieszowic, czarnym szlakiem Jana Pawła II na Górę św. Anny. Po drodze na dzieci czekały trzy przystanki:
Przystanek I "Wejście do lasu" - przygotowany przez P. Beatę Wiegosik, o tym jak należy zachowywać się w lesie, czym zajmują się lesnicy, itp.
Przystanek II "Kółko i krzyżyk" - przygotowany przez P. Elę Ozimowską, o gatunkach drzew iglastych i liściastych występujących w Parku
Przystanek III "Zwierzęta leśne" - przygotowany przez P. agatę Wójcik i P. Dariusza Krzysztofowicza z Nadleśnictwa Strzelce Opolskie oraz P. Małgorzatę Mielczarek - stażystkę w Nadlesnictwie Strzelce Opolskie
Zakończenie miało miejsce w amfiteatrzyku w Górze św. Anny, obok przedszkola. Po przejściu trasy, dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Leśnicy - P. Łukasza Jastrzembskiego, wszyscy uczestnicy Rajdu mogli posilić się przygotowanym przez Dom Pielgrzyma makaronem z warzywami i kawałkami kurczaka.... mmmniam. Po chwili odpoczynku nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i pasowanie na "Przyjaciela Przyrody", których dokonywał P. Burmistrz wraz z Dryrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych - P. Ireneuszem Hebdą, oraz Bratem Dominikiem z Domu Pielgrzyma. Dzieci otrzymały nagrody książeczkowe i okolicznościowe plakietki, natomiast Przedszkola - pomoce edukacyjne, zestawy do prowadzenia edukacji ekologicznej.
Dziękujemy głównemu sponsorow nagród - Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz P. Łukaszowi Jastrzembskiemu za objęcie tego Rajdu swoim Honorowym Patronatem, ufundowanie poczęstunki i plakietek okolicznościowych, a także P. Ryszrdowi Milerowi - Nadlesniczemu Nadlesnictwa Strzelce Opolskie, za wsparcie kadrowe naszego Rajdu, a Pani Agacie Wójcik i P. Dariuszowi Krzysztofowiczowi za tak chętne włączanie się i współorganizację naszych edukacyjnych przedsięwzięć.
Dziękujemy wszyskim Dyrektorom Przedszkoli i Zespołów Szkolno-Przeszkolnych za chęć udziału w Rajdzie. Mamy nadzieję, że Rajd ten będzie zawsze dla Was i dzieci biorących w nim udział dobrą formą edukacji poprzez zabawę i aktywny wypoczynek.
Pozdrawiamy i zapraszamy na kolejny Rajd w przyszłym roku.

Czytany 2591 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by