Wydrukuj tę stronę
piątek, 11 październik 2019 10:36

Annogórski ekolog przyznany po raz 14

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Terenowy Turniej Ekologiczny w Parku Krajobrazowym „Góra Św. Anny” to już wydarzenie z tradycją . Zadaniem uczestników – drużyn reprezentujących szkoły – jest pokonanie trasy turnieju i wykonanie zadań na poszczególnych przystankach kontrolnych.

Tegoroczny Turniej zaplanowano na 10 października. Był to dzień pełen niespodzianek. Wszystkie aplikacje pogodowe  wskazywały na piękny słoneczny dzień. Tymczasem za oknami lało. Uczniowie, nauczyciele i organizatorzy z coraz większym niepokojem spoglądali na powiększające się kałuże. Kiedy już zdawało się, że deszczowe chmury zawisły na dobre nad Górą Św. Anny, niespodziewanie deszcz przestał padać i z za chmur wyszło słońce.

Uczestnicy z opóźnieniem i radością wyruszyli na nieco zmienioną i skróconą trasę.

Zwycięzcami  Terenowego Turnieju Ekologicznego 2019 została drużyna  PSP w Januszkowicach, drugie miejsce zajęli reprezentanci PSP nr 1 w Zdzieszowicach, trzecie – PSP nr 2 w Zdzieszowicach.

Serdecznie gratulujemy

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, nauczycielom za przygotowanie uczniów do turnieju, „przystankowym” – za przygotowanie punktów kontrolnych, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Strzelce Opolskie za objęcie Turnieju Honorowym Patronatem i ufundowanie poczęstunku, Burmistrzowi Gminy Leśnica za dofinansowanie poczęstunku oraz WFOŚiGW w Opolu za sfinansowanie nagród dla uczestników.

Czytany 490 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 październik 2019 10:42