Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

piątek, 21 luty 2014 18:35

Zimowy Rajd Pieszy w Kalinowicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już od kilkunastu lat Park Krajobrazowy "Góra Św. Anny" jest zapraszany do współpracy w ramach Zimowych Rajdów Pieszych organizowanych przez Zespół Placówek Oświatowych w Kalinowicach. Z uwagi na to, że 18 lutego b.r. Rajd osiągnął pełnoletność, odbyła się bowiem już jego XVIII edycja, postanowiliśmy podzielić się z Wami relacją z Rajdu, którą przygotował Pan Jarosław Kałuski z ZPO w Kalinowicach:
W tym roku uczestniczyły w nim reprezentacje sześciu szkół: PSP z Szymiszowa, drużyny z PG nr 1 i nr 2 w Strzelcach Opolskich, drużyna z PG w Szymiszowie oraz przedstawiciele Zespołu Placówek Oświatowych z Kadłuba i Kalinowic.
Po przejściu dowolnej trasy i zameldowaniu się na mecie w Kalinowicach, grupy rajdowe rozpoczęły między sobą rywalizację w różnych konkurencjach. Podczas konkurencji rajdowych trzeba było wykazać się: wiedzą o regionie strzeleckim, celnością podczas strzelania z pistoletu, wiadomościami teoretycznymi oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Grupy rywalizowały w konkursie piosenki turystycznej i konkursie sprawnościowym. Podczas tegorocznego rajdu zabrakło tylko śniegu do przeprowadzenia konkursu lepienia bałwana.
Osobne konkurencje rajdowe przeprowadziły panie: Beata Wielgosik i Elżbieta Ozimowska z Parku Krajobrazowego "Góra Św. Anny" (rozpoznawanie głosów ptaków), strażacy z OSP w Kalinowicach oraz przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Strażacy z KP PSP w Strzelcach Opolskich przeprowadzili dla wszystkich uczestników pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz zaprezentowali sprzęt ratowniczy.
I miejsce w tegorocznym rajdzie wywalczyła drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie,
II miejsce zajęli przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie,
III miejsce zajęli uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich.
W indywidualnym konkursie strzelania z broni pneumatycznej przeprowadzonym przez p. Jana Bogusza kierownika Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych Urzędu Miejskiego w Strzelcach Opolskich w kategorii chłopców zwyciężył Dariusz Janocha, a w kategorii dziewcząt Magdalena Szufla. Wśród opiekunów najcelniej strzelał p. Jerzy Bienias z Szymiszowa. Nagrody dla najlepszych strzelców ufundował Burmistrz Strzelec Opolskich.
Na zakończenie rajdu dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach p. Andrzej Marchewka podsumował zmagania, wręczył nagrody najlepszym uczestnikom oraz zaprosił wszystkich na następny rajd, który odbędzie się podczas przyszłorocznych ferii zimowych.

Czytany 2733 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by